Cuma, Nisan 12, 2024

Katip namaza gitti mahkeme yarıda kaldı

PolitikYol Özel

Mardin 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13 Şubat’ta görülen davada, namaza giden katip nedeniyle duruşma yarıda kaldı. Duruşmaya, izinde olan başka bir katibin gelmesiyle devam edildi.

Mardin’de ağır ceza mahkemesinde görülen davada, katip ile mahkeme başkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Normalde 13:30’da başlaması gerekirken, akşam 17:00 sularında başlayan duruşmada SEBGİS bağlantısı yapıldı. Bu sırada namaz vaktinin geldiğini söyleyen mahkeme katibi, namaz kılmaya gideceğini söyledi. Mahkeme başkanı bunun üzerine SEBGİS bağlantısının yapıldığını söyleyerek, katipten namazı ‘kaza’ya bırakmasını istedi. Mahkeme katibi ise ağır ceza hakiminin bu talebini karşılıksız bırakarak namaz kılmaya gitti.

Mahkemenin planlanandan geç başlaması ve saatin ilerlemesi üzerine yeni bir katip arayışına girişildi. Bunun üzerine o sırada evinde olan başka bir katip duruşma için çağrıldı. Bu sırada namaza giden katip salona gelse de mahkeme başkanı tarafından salona alınmadı.

Duruşmanın devam etmesi için evden çağrılan katibin gelmesi beklendi. Yaklaşık yarım saat sonra evden çağrılan katip duruşma salonuna geldi ve duruşma kaldığı yerden devam etti. Duruşma gecikme nedeni ile 19:30’da sona erdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER