Katar Dışişleri Bakanı Körfez ülkeleriyle yaşanan kriz hakkında açıklama yaptı. Açıklamasında Türkiye ile yapılan anlaşmaya değinen Bakan  “Türk askerleri, tüm bölgenin güvenliği için geliyor” dedi.

Katar Dışişleri Bakanı el Sani, Körfez ülkeleriyle yaşanan diplomatik kriz hakkında değerlendirmelerde bulundu. El Sani gıda konusunda endişe taşımadıklarını söyledi ve daha önce bir düşmandan bile böylesi bir düşmanlık görmediklerini dile getirdi.

“TÜRK ASKERİ BÖLGENİN GÜVENLİĞİ İÇİN GELİYOR”

Katar Dışişleri Bakanı el Sani, açıklamasında “Türk askerleri, tüm bölgenin güvenliği için geliyor.” ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanı ayrıca şunları söyledi: İzole edildik çünkü başarılıyız ve ilerliyoruz. Körfez’deki tartışma tüm bölgenin istikrarını tehdit ediyor. Diplomasi, hala tercih ettiğimiz bir seçenek. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ticari pozisyonunun siyasi bir araç olarak kullanıyor. Katar ordusunda bir değişiklik yok, hiçbir birliğin pozisyonu değiştirilmedi. İran gıda konusunda yardım etmeye hazır olduğunu söyledi. 3 limanları Katar için görevlendirilecek.