CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün ardından CHP İzmir İl Örgütü’nün de sürdürdüğü “Adalet Yürüyüşü” 2. gününde. 

Sendika.org’da yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü” dördüncü gününe girerken, CHP İzmir İl Örgütü’nün başlattığı yürüyüş de ikinci gününde.

İzmir Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşün ilk etabı, Manisa yolundaki Bornova ilçe çıkışında yer alan Evka 3 ile Topçu Alay Komutanlığı’nda sonlandırılmıştı.

İzmir’den Manisa’ya otobüsle giden eylemcileri CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve  Manisa İl Başkanı Halil Tokul karşıladı.

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Parlamento üyesi arkadaşlarımız dahi tutuklanmaktadır. Bu şartlar altında demokrasiden, bu şartlar altında özgürlükten hukuktan söz etmek oldukça zordur. Hukukun adaletin ülkede tekrar var olması için Genel Başkanımız Anlara’dan İstanbul’a yürüyüş başlattı. Bu yürüyüş adaleti ülkeye tekrar getirme mücadelesidir. Genel Başkanımızın mücadelesini yürekten destekliyoruz. 16 Nisan’da ‘hayır’ dedik. Cumhuriyet ev Atatürk ilkelerine inanan hukukun üstünlüğüne inanan tüm arkadaşlarımızla birlikte ‘hayır’ kampanyasını tamamladık. Aslında ‘hayır’ı kazandırdık. Ancak hileyle birtakım alaverelerle sonucu değiştirdiler. Biz bu sonucu devam ettireceğiz.”