Cuma, Nisan 19, 2024

İYİ Parti’nin Seferihisar ilçe yönetimi istifa etti

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşad Cebeci istifa etti. Cebeci, yaptığı açıklamada aday belirleme sürecinde, öneri ve görüşlerinin dikkate alınmadığını söyledi.

Cebeci ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, bugün düzenledikleri basın toplantısı ile İYİ Parti’den istifa ettiklerini duyurdu.

PolitikYol‘un edindiği bilgilere göre İYİ Parti İzmir teşkilatındaki istifaların Seferihisar ile sınırlı kalmayacağı bildirildi. Selçuk ilçe yönetiminin de yarın istifalarını duyuracağı öğrenildi.

İstifasını basın toplantısıyla açıklayan İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşad Cebeci, partiyi kurdukları 2017 yılından bu yana büyük zorluklarla bugünlere geldiklerini ifade ederek, “Zorlukları bertaraf ederek bugünlere geldik. Genel Başkanımızın söylediği bir söz vardı. ‘Karar alırken benimle vicdanınız arasında kalırsanız, vicdanınızı dinleyin’ demişti. Belediye başkanlığı belirleme süreçlerinde Seferihisar İlçe Teşkilatımızın görüş, onay ve kanaatleri alınmamış, bilgimiz dışında bize şifaen adaylık tebliğ edilmiştir. Kongreyle seçilmiş Seferihisar İlçe Teşkilatımızın yok sayılması sonucunda bütün bu süreçleri birlikte değerlendirdik. Bu karar yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmemiştir. Sayın Meral Akşener’in bizlere telkin ettiği gibi vicdanımızın sesini dinleyerek istifa ediyoruz.”

 

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER