Cuma, Nisan 12, 2024

İYİ Parti’nin Bodrum adayı, CHP Muğla adayının elini sıkmadı

Muğla’da CHP’li Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ile İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Raşit Emin Süer arasında sözlü tartışma çıktı.

İlçede seçim için çalışan Aras, Reşit Emin Süer’in bulunduğu bir iş yerini ziyaret etti. Burada karşılaştığı İYİ Parti heyetiyle selamlaşan Aras, belediye başkan adayı Süer’le tokalaşmak istedi.

Süer, “Ben sizinle tokalaşmam, sizin bu millete yaptıklarınız için ben buradayım zaten” diyerek Aras’a elini uzatmadı.

Aras da Süer’e “Kendine gelir misin? Senin provokasyonuna gelecek kimse yok burada. Saygılı ol. Biz bu memleketin çocuğuyuz” diye karşılık verdi.

Süer de Aras’ın ‘makamına saygı duyduğunu ancak kendisine saygı duymak zorunda olmadığını’ söyledi: “Bu memleketin çocuğuysan PKK’nın avukatını, bu milletin çocuklarının katilinin avukatını kendine yardımcı yapmayacaksın. Millete verdiğin sözleri tutacaksın. Bu milletin hakkını yedirtmeyeceksin.”

Aras, ardından İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Metin Ergun’a “AK Parti’den, İYİ Partiye aday mı çıkardınız?’ Bize AK Parti ağzıyla konuşuyor arkadaş. Bu siyaset dilinin Bodrum’da yeri yoktur. Biz burada AK Parti’yle, İYİ Parti’yle her zaman saygı içerisin de yarışıyoruz” diye seslendi.

Çevredekilerin müdahalesiyle sakinleştirilen başkan adayları ziyaretlerine kaldığı yerden devam etti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER