Pazar, Mart 26, 2023

İYİ Partili Özlale: “İtirazım Kılıçdaroğlu’nun adaylığına değil”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale “Gerçekten CHP masayı Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığını onaylatmak için kurduysa, biz de onay makamı değiliz” sözlerine ilişkin açıklama yaptı. Özlale, cumhurbaşkanı adayının seçilmesinde yöntem ve sürenin yeterli olmadığını düşündüğünü dile getirerek, “Benim oradaki itirazım Kılıçdaroğlu’nun adaylığına değil” dedi.

Özlale’nin Ekonomim’e verdiği röportajda kullandığı, “Gerçekten CHP masayı Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığını onaylatmak için kurduysa, biz de onay makamı değiliz” sözleri tartışma yaratmıştı. Özlale, oldukça konuşulan sözlerine, Şirin Payzın’ın Halk Meydanı programında açıklık getirdi. İtirazının “13 Şubat’ta cumhurbaşkanı adayı açıklanacak” ifadelerine olduğunu dile getiren Özlale, şunları söyledi:

“İmzalanan ortak metinde ‘Cumhurbaşkanı adayı ortak akıl, uzlaşı ve halkın iradesiyle belirlenecektir’ diyor. 13 gün içerisinde halkın iradesinin, cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde nasıl rol alacağını kestiremiyoruz. Benim bugünkü çıkışım bunaydı.”

“Herhangi bir adaya karşı duruşunun olmadığını” vurgulayan Özlale, “yaklaşıma itirazı olduğunu” belirtti. Özlale, 13 gün içerisinde siyasi parti liderlerinin birbiriyle görüşmesi sonucunda halkın iradesini yansıtacak bir cumhurbaşkanı adayının seçilmesinde yöntem ve sürenin yeterli olmadığını düşündüğünü dile getirerek, “Benim oradaki itirazım Kılıçdaroğlu’nun adaylığına değil” vurgusunda bulundu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
56,305TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER