Pazar, Eylül 24, 2023

İYİ Partili Erdem: Güç birliği olmadan büyük şehirlerde seçim kazanmak mümkün değil

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ittifak olmadan büyük şehirlerde seçim kazanmanın mümkün olmadığını söyledi.

Millet İttifakı, yaklaşık 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlere farklı adaylarla girmeyi gündeme almışken İYİ Partili Bahadır Erdem’den uyarı geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahadır Erdem, ittifak sisteminin demokrasiye zarar verdiğini belirtirken Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlere tek adayla girmesi halinde muhalefetin ittifak kurmadan büyük şehirleri kazanmasının mümkün olmadığını söyledi.

Açıklamasına ittifak sistemini eleştirerek başlayan Erdem, “Türkiye’yi %50+1 e mahkum eden AKP ve MHP, Türkiye’yi koalisyondan bin beter olan ittifak rejimine mahkum etmiştir” dedi. Erdem, mevcut durumda ittifak kurmanın gerekliliğini ise “Ancak bugün için ortada kapı gibi duran gerçek güç birliği yapmadan ülkede hiç bir seçimin kazanılanayacağıdır” sözleriyle açıkladı.

‘BIKKINLIK VE HAYAL KIRIKLIĞI’ UYARISI

Millet İttifakı’nın akıllıca hareket etmediği için mayıs ayında yapılan genel seçimleri kaybettiğini vurgulayan Erdem, muhalefetin birden çok aday çıkarması halinde seçmenlerdeki bıkkınlık ve hayal kırıklığının da artacağı uyarısında bulundu.

Erdem’in Twitter (X) hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

CHP, İstanbul ve Ankara’da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın aday gösterileceğini açıklarken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu iki şehrin kaybedilmesi pahasına her ilde kendi adaylarını göstereceklerini açıklamış ve “Biz bu partiyi CHP’nin adaylarını seçtirmek için kurmadık” demişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
59,197TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER