Pazar, Şubat 5, 2023

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu’dan, Ağıralioğlu açıklaması: “Fikir zenginliğini esas alan bir partiyiz, vekilimizin açıklaması şahsi görüşüdür”

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, İYİ Partili Ağıralioğlu ve CHP’li Altay arasındaki tartışma hakkında açıklama yaptı: “Fikir zenginliğini esas alan bir partiyiz. Vekilimizin açıklaması şahsi görüşüdür.” dedi.

İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili sözlerine gelen “iktidarı destek oluyor” eleştirilere yanıt verdi. Ağıralioğlu, “Sağ seçmenin isteksizliği var diyorum herkesin eli belinde. Tayyip Bey’in en çok görmek istediği aday kim? Konuşmalarından çıkardığımız, Sayın Kılıçdaroğlu’nu karşısında görmek istiyor. Ben bu kabil bir eleştirinin merkezinde oturacak olsam itiraz etmem” dedi.

Ağıralioğlu’na tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i işaret ederek, Hoş bir video değil. Çocuğun kulağı çekilecekse evin reisi çeker” şeklinde konuştu. Ağıralioğlu ise “Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti’deyiz” karşılığını verdi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, tartışamaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“BİZ FİKİRLERİN ZENGİNLİĞİNİ ESAS ALIYORUZ”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün akşam Halk TV’de yayınlanan ve Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamalarının değerlendirildiği “Asıl Mesele” programa telefonla katıldı.

Parti yönetiminin Ağıralioğlu ve Engin Altay’ın sözlerini nasıl değerlendirdiği sorulan Zorlu, “Altılı masa Türkiye’nin kurtuluşudur. Bunun altını çizelim. Burada hiçbir tartışmaya mahal yok. Biz demokrasiyi çok içselleştiren ve Sayın Genel Başkanımızın da bu konuda büyük bir hassasiyeti var. Biz özgürlükçü, fikirlerin zenginliğini esas alan bir çoğulcu parti meydana getirmeye, bunu da Türkiye’de hakim kılmaya çalışıyoruz kendi adımıza” dedi.

Açıklamaların Ağıralioğlu’nun şahsi görüşleri olduğunu belirten Kürşad Zorlu, “Milletvekilimiz Sayın Ağıralioğlu’nun açıklaması kendi şahsi görüşüdür. ‘Sayın Akşener’den bir açıklama gelir mi, gelmez mi?’ diye bir sorunuz olmuş. Biz zaten bir süre önce benim aracığımla bunun altını çizmiştik. Sayın milletvekilimizin kendi değerlendirmesidir” şeklinde konuştu.

“ALTILI MASANIN GELECEĞİ KONUSUNDA ENDİŞE OLMASIN”

“Ama bu tür düşlerin ortaya konuluyor olması altılı masanın geleceği açısından bir endişeye sevk etmesin” diyen Zorlu, “Çünkü biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bir defa altılı masada liderlerin bir araya geliş biçimi, geleceği inşa etme hedefleri bu çeşitliliği ve zenginliği ayakta tutabilme zorunluluğunu da bize yüklüyor. Bu büyük bir sorumluluk. Biz bu çeşitliliği ayakta tutmayı başarabilirsek zaten milletimizin karşısına yeni bir iktidar hedefi ile çıkıldığında ülkemizin zenginliğini, çeşitliliğini, farklılıklarını yönetmek konusunda bu sınavı başarı ile atlatmış olacağız” dedi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
53,999TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER