Cumartesi, Haziran 15, 2024

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: “Ankara ve İstanbul için görüşme trafiğimiz sürüyor”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin her yerinden aday çıkartacaklarını duyurdu. Zorlu, Ankara ve İstanbul adayları için  “Şu ana kadar 7 büyükşehir, 12 il ve 100’den fazla ilçede adaylarımızı açıkladık. Ankara ve İstanbul için görüşme trafiğimiz sürüyor. Ocak sonuna kadar açıklamayı umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Zorlu, Genel Başkanları Meral Akşener’in seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladığı konuşmasındaki “hür ve müstakil siyaset” sözlerine açıklık getirdi.

“Hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeksizin iki yumruk arasına sıkıştırılan siyasete karşı durarak, değişimi ve çözümü onlarla birlikte aramaktan bahsediyoruz. Bugün siyasi iktidarın ülkeyi getirdiği uçurumun farkında olan insanlarımız kadar buradan çıkışın nasıl olacağını kaygıyla irdeleyen milyonlarca vatandaşımız da vardır” diye Zorlu, Cumhur İttifakı’nın sıklıkla gündeme getirdiği “yeni anayasa” konusunda da kriterlerini açıkladı.

Zorlu, AYM’nin TİP milletvekili Can Atalay hakkında verdiği kararların Yargıtay tarafından yok sayılmasına da tepki gösterdi. Yargıtay binası önüne anayasa kitapçığı bıraktığını hatırlatan Zorlu, “Bu tartışmalardan kim kaybetti? Yine vatandaş. Eğer bugün ekonomi bu kadar derin bir kriz yaşıyorsa bir sebebi de işte bu hukuksuzluklardır” ifadelerini kullandı.

Zorlu, partisinin yerel seçim hazırlıklarına ilişkin de, “Şu ana kadar 7 büyükşehir, 12 il ve 100’den fazla ilçede adaylarımızı açıkladık. Ankara ve İstanbul için görüşme trafiğimiz sürüyor. Ocak sonuna kadar açıklamayı umut ediyoruz. Özellikle Ankara için AK Parti adayını da bir görelim. Tüm büyükşehirlerimizde vatandaşımızın alternatif tercihler bulmasına ve yeni bir alan açmasına imkan sunacağız” bilgilerini paylaştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER