İstanbul Teknik Üniversitesi ile Doğa Koleji arasında anlaşmanın imzalandığı ifade edilmişti. İTÜ’den yapılan açıklamada görüşmelerin devam ettiği ve resmi açıklamanın yapılacağı vurgulandı. İTÜ Vakfı dün müzakerelerin olumlu bir şekilde ilerlediğini söylemişti.

Doğa Koleji ile İTÜ arasında satış anlaşmasının imzalandığı ifade edildi. Dün akşam İTÜ Rektörü Mehmet Karaca’ya Doğa Koleji yetkilileri tarafından sunum yapılmıştı.

İTÜ: GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ise Doğa Koleji için görüşmelerin devam ettiği vurgulandı. İTÜ, “İTÜ Vakfı ile Doğa Koleji arasındaki müzakere süreci devam etmektedir” ifadesi kullanıldı.

VERGİ MUAFİYETİ VAR

İTÜ Vakfı 4 Nisan 1984 tarihinde kuruldu. Vakıf Kasım 1986’da vergi muafiyeti kazandı. Vakfın internet sitesinde yer alan bilgilere göre İTÜ Vakfı her yıl 500 öğrenciye karşılıksız burs veriyor. İTÜ Vakfı’nın Başkanı aynı zamanda okulun rektörü olan Mehmet Karaca. İTÜ Vakfı 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne 12 milyon TL katkıda bulunmuştu.

45 BİN ÖĞRENCİ 6 BİN ÖĞRETMEN

Genel merkeze bağlı Doğa Koleji’nde şu an 45 bin öğrenci eğitim görüyor. İstanbul başta olmak üzere 15 ildeki 214 şubede mali sıkıntılar var. 6 bin öğretmen maaşlarını alamıyor.

İTÜ’den Doğa Koleji açıklaması: Müzakereler olumlu ilerliyor