Kadıköy’de bir yürüyüş sırasında polisin ‘yasaklandı’ diyerek indirdiği ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartı için Süleyman Soylu ‘yasaklamadık, valiliğin inisiyatifi’ demişti. SoL Haber yasağı İstanbul Valiliği’ne sordu. Yazı İşleri Müdürlüğü’nden bir yetkili, kendilerine yasaklama için bir yazı gelmediğini söylerken soruya ‘neden yasaklansın’ diyerek tepki gösterdi.

İstanbul seçimlerinin hukuksuz iptalinin ardından, Ekrem İmamoğlu’nun kampanya sloganı haline geldi. İptal kararını protesto için yapılan sokak yürüyüşlerinde de kullanıldı. ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı son olarak Kadıköy’deki Soma Katliamı anmasında bir pankarta yazıldı. Pankart, polis tarafından indirildi ve yasaklandığı söylendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Her şey çok güzel olacak” pankartına yasak iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada, kendilerinin bir yasaklama kararı olmadığını, inisiyatifin valilikte olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili olarak SoL Haber’in görüştüğü İstanbul Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü’nden bir yetkili kendilerine yasaklamayla ilgili bir yazı gelmediğini söyledi ve soruya ”Neden yasaklansın” diyerek tepki gösterdi.