Cumartesi, Haziran 22, 2024

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Rıza Akpolat’tan ‘Marmara Denizi Günü’ mesajı:

‘Marmara Deniz Günü’ vesilesiyle bir açıklama yayınlayan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Marmara Denizi’nin çevresel problemlerine kalıcı çözümler üretmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Son üç yıldır 8 Haziran, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Marmara Denizi Günü’’ olarak kutlanırken, İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘Marmara Denizi Günü’ vesilesiyle bir açıklama yayınladı.

Akpolat, açıklamasında Marmara Denizi’nin çevresel problemlerine kalıcı çözümler üretmek için var güçleriyle çalışacaklarını belirtti.

Akpolat’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şöyle: “Bugün, Marmara Denizi Günü. Onlarca yıllık ihmalin ve iklim krizinin getirdiği müsilaj sorunuyla karşı karşıya kaldığımız 2021 yılında ilan edilen bu günde, dünyanın en önemli iç denizlerinden birini çevresindeki tarihi ve içindeki canlılar ile koruyarak geleceğe aktarmayı büyük sorumluluk kabul ediyoruz. Başkanlık görevini üstlendiğim İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği’nde, başta İBB olmak üzere tüm paydaşlarla iş birliği içerisinde Marmara Denizi’nin çevresel problemlerine kalıcı çözümler üretmek için var gücümüzle çalışacağız.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER