1 Eylül 2015’te kaybolan ve IŞİD tarafından katledildiği iddia edilen er Sefer Taş’ın babası “Tek isteğim, oğlumun bırakılması için devletin harekete geçmesidir” demişti.

IŞİD tarafından katledildiği iddia edilen askerlerden biri Sefer Taş, 1 Eylül 2015’te Kilis’e Suriye tarafından açılan ateş sonucu çıkan çatışmanın ardından kaybolmuştu.

IŞİD tarafından esir alınan Er Taş’ın ailesi ile kaçırılmasının ardından röportaj yapılmış ve baba Aydın Taş “Tek isteğim, oğlumun bırakılması için devletin harekete geçmesidir” demişti.

Sefer Taş’ın kaybolmasından 130 gün sonra 9 Ocak 2016’da HaberTürk’te yayımlanan röportajda Taş’ın yaralandıktan sonra Rakka’ya götürüldüğü belirtilmişti.

Iğdırlı Taş’ın ailesi 4 aydır çocuklarından iyi bir haber gelmesini beklediklerini söylemiş ve şöyle konuşmuştu:

“Daha sonra İçişleri Bakanlığı’ndan beni arayıp oğlumun yaşadığını, ancak DAEŞ’in elinde olduğunu söylediler. Oğlumun bırakılıp bırakılmayacağı konusunda bir şey söylenmedi. ‘Serbest bırakmak için karşılığında bir şey isteyebilirler’ dediler. Tek isteğim, oğlumun bırakılması için devletin harekete geçmesidir.”

“Perişan durumdayız. Annesinin psikolojisi bozuldu. Her gün doktora gidiyoruz. İlaç ve iğnelerle biraz sakinleşip ayağa kalkıyor. Fiziksel engelli bir çocuğum var. Çocuğumu ve eşimi hastaneye götürmekten çalışamıyorum. Benim de psikolojim iyi değil. Oğlum mart ayında tezkere alacaktı. Serbest bırakılması için dua ediyoruz.”

* IŞİD’in yayımladığı videonun gerçekliği ve bu kişilerin kimliklerine ilişkin teyit edilmiş kesin bir bilgi bulunmuyor.