İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn: Ülkemizde artık esas bir değişim vakti geldi

Londra’da İşçi Sendikaları Kongresi tarafından düzenlenen yürüyüşte konuşan İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, ‘Ülkemizde artık esas bir değişim vakti geldi’ dedi.

Asgari ücretin arttırılması, sıfır süreli sözleşmelerin yasaklanması, Ulusal Sağlık Sistemi’ne daha fazla ödenek ayırılması, eğitim ve diğer çeşitli halk hizmetlerinin talep edildiği yürüyüşe İşçi Partisi lideri Corbyn de dahil olmak üzere çeşitli sendika üyeleri, barış kampanyacıları ve politikacı da katıldı.

Asgari ücretlerin 2008 ekonomik krizinden öncesine göre bile daha düşük olduğu, Birleşik Krallık genelindeki üç milyon çalışanın sıfır süreli sözleşme yapmak durumunda kaldığı ve halka hizmet eden işçilerin sekiz yıldır makul bir zam almadığının protesto edildiği yürüyüşe katılan Corbyn, ”İşçi Partisi olarak bütün hedefimiz güçlü olanla mücadele etmek ve güçsüz olanı savunmaktır” açıklamasını yaptı.

Corbyn, konuşmasında, “Yalnızca bireysel çalışanların değil tüm sektörlerdeki bütün çalışanların, kendi endüstrilerinde en iyi anlaşmayı yapmalarını istiyoruz. Neden bar çalışanları ve garsonlar da Londra otobüs şoförleri gibi birbirine destekleyip organize olmasın ki? Ülkemizde artık esas bir değişimin vakti geldi” ifadelerine yer verdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
43,797TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER