Pazartesi, Mayıs 27, 2024

İrfan Değirmenci ‘adaylık’ iddialarını reddetmedi

İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) İzmir ya da Çankaya adayı olacağı yönündeki iddiaları reddetmedi: “Bunun İzmir’de, başka şehirlerde konuşulması mutlu ediyor. Her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım.”

2023 genel seçimlerinde TİP’in İzmir milletvekili adayı olup seçilemeyen gazeteci İrfan Değirmenci, seçim sonrası Halk TV’deki eski görevine geri dönmüştü.

Ekranlara yeniden veda eden Değirmenci’nin, TİP’ten İzmir ya da Ankara’nın Çankaya ilçesine aday olabileceği konuşuluyor.

gercekizmir.com‘a konuşan Değirmenci, adaylık iddialarını reddetmedi: “Bunun İzmir’de konuşuluyor olması beni çok mutlu ediyor. Başka şehirlerde de konuşuluyor olması mutlu ediyor. Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım.”

‘Bir kez kaybettiysen bir daha dene’

Değirmenci, “İzmir seçenekler arasında mı?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Parti Meclisi’miz var, her partide olduğu gibi. Tartışacağız, konuşacağız. Süreç belli en geç 20 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurula’na (YSK) listeler teslim edilmiş olacak. Genel seçimlerde milletvekili seçildik aslında itirazlarımı kabul etmiş olsalardı elimizde belgeler vardı ama mücadele devam ediyor. Bir kez kaybettiysen bir daha dene ama bir daha yenil ama daha güzel yenil.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER