Muharrem İnce “yeni parti” çıkışının ardından başlayan polemiğin büyümesi üzerine 12 Ağustos Çarşamba günü açıklama yapma kararı aldı.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, CHP’li Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin gerçekleştirildiği geceyle ilgili 12 Ağustos’ta belgelerle açıklama yapacağını yazdı. İnce’nin “Adam kazandı” sözüne de açıklık getirmesi bekleniyor.

CHP’li Muharrem İnce’nin ‘ortadan kaybolmakla’ eleştirildiği ve “Adam kazandı’” mesajıyla hafızalara girdiği, 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesine ilişkin belgeyi 12 Ağustos’ta açıklayacağı iddia edildi.

İddiayı dile getiren Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, “Önümüzdeki hafta Muharrem İnce kanadından bir hamle gelecek. Bu hamlenin hem Ankara’da hem de CHP’de büyük bir tartışma yaratacağı kesin…” diye yazdı. Küçükkaya, Muharrem İnce’nin 12 Ağustos’ta düzenleyeceği basın toplantısı ile CHP’den kopacağını ve duruma göre bu tarihin öne de alınabileceğini ifade etti.

Aykut Küçükkaya’nın yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

‘CHP 60 BİN SANDIĞA GÖZLEMCİ KOYMADI’

“Muharrem İnce “yeni parti” çıkışının ardından başlayan polemiğin büyümesi üzerine 12 Ağustos Çarşamba günü açıklama yapma kararı aldı. Eylül ayı başında yapmayı planladığı bu açıklamayı öne çekmenin gerekçesini “ismi üzerinde oluşan siyasi tartışma rüzgârının boyutunun büyümesi” üzerine “strateji” değiştirme olarak düşünebiliriz. Peki, İnce 12 Ağustos’ta ne açıklayacak?

Edindiğim bilgiye göre açıklayacağı konunun başlığı kamuoyunda, CHP tabanında Muharrem İnce’nin ortadan kaybolmakla eleştirildiği “Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle” ilgili… Özetle İnce ve yakın ekibinin iddiası, “CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı” olacak…

CHP Genel Merkezi’nin bu hamleden ve içeriğinden “kuvvetle ihtimal” haberdar olduğu kulisi de gelen bilgiler arasında. İnce’nin bu iddiasını belgeleriyle açıklaması bekleniyor.”