İnce, Demirtaş’ı ziyaret edecek

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve diğer adayları ziyaret edeceğini açıkladı. İnce, “Seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum. Bu benim demokrasi anlayışım” dedi.

İnce, kampanyasını dün memleketi Yalova’dan başlattı. İnce , cumhurbaşkanlığı seçiminin ile ilk turunda yarışacak olan diğer muhalif Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret edeceğini açıkladı. İnce, bu çerçevede tutuklu bulunan HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ı da Edirne Cezaevi’nde ziyaret edecek.

‘ÖZGÜR VE ADİL KOŞULLARDA BİR YARIŞ OLMALI’

Cumhuriyet’ten Erdem Gül’e konuşan İnce, şunları söyledi: “Ben seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum. Bu benim demokrasi anlayışım. Hiç kimseye karşı bir ötekileştirme içinde değilim. Kampanyaya başlarken muhalefette yer alan cumhurbaşkanı adaylarının tamamından randevu isteyeceğim. Doğu Perinçek’i de, Meral Akşener’i de, Temel Karamollaoğlu’nu da ziyaret etmeyi planlıyorum. Ben bütün adayların da bir centilmenlik içinde, özgür tartışma ortamında, adil ve eşit koşullarda bir yarış yürütmeleri gerektiğini savunuyorum. Türkiye’nin sorunlarının tartışıldığı özgür bir yarışı sağlamak da bizim görevimiz.”

CHP ROZETİNİ NEDEN ÇIKARDI?

İnce, adaylığı açıklandıktan sonra CHP rozetini neden çıkardığını ise şu sözlerle anlattı: “Bütün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olmak istediğim için partimin rozetini çıkardım. Benim şu anki adaylığım ve Cumhurbaşkanlığı bunu gerektirir. Ama ben çekirdekten, 15 yaşından beri siyasetin içinde, CHP’liyim. Ben ne HDP’liyim, ne İYİ Parti’liyim, ben CHP’liyim. Bu seçimi kazanacağım. Toplumun her kesiminden büyük bir ilgi görüyorum. Biz bu seçimi alacağız.”

ERDOĞAN’DAN DA RANDEVU İSTEYECEK

Muharrem İnce, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da randevu isteyeceğini belirtti.