Cuma, Nisan 19, 2024

İmamoğlu’ndan ‘para sayma’ soruşturması hakkında ilk açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda Fatih Keleş’in balyalarla para saydığı görüntülerle ilgili resen soruşturma başlatılmasına “Kumpasla seçim kazanmaya çalışanlar. Zannediyorlar ki; Ekrem yılacak. Yılmayacak” sözleriyle tepki gösterdi.

Gazeteci Nedim Şener ile GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığı iddia edilen videoyla ilgili İstanbul başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın “Görüntüler İstanbul il başkanlığı binasının 2019’da satın alınmasıyla ilgili” açıklamasından kısa süre sonra başlatılan soruşturmaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Şile Endüstriyel Atık Yakma Tesisi açılışında konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

  • Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Başkanlığı’nın satın alma sürecindeki bir hukuk ofisinde yapılan bir işlemin, ki orada benim çok değer verdiğim siyasi yol arkadaşlarım var o görüntüde… O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi…
  • Bunu tabi birkaç meczubun ‘Buradan Ekrem’e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız’ anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden ‘Ekrem’e çamur sıçratma’ çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler… Bunlar kul hakkı yemekten imtina etmeyen, kumpasla seçim kazanmaya çalışanlar. Zannediyorlar ki; Ekrem yılacak. Yılmaz. O bir avuç insanı süründüre süründüre yıldıracak, göreceksiniz…
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER