Cuma, Nisan 19, 2024

İmamoğlu’ndan Murat Kurum’la canlı yayına yeşil ışık

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin İBB adayı Murat Kurum’la olası bir ortak televizyon yayınına olumlu yanıt verdi.

İmamoğlu, bugün Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası soruları yanıtlayan İBB başkanı, Murat Kurum’la olası bir ortak televizyon yayınıyla ilgili soruya şu cevabı verdi: “Sayın Kurum’a davet veya davetiye deyince bazen çok karmaşık cevaplar verebiliyor ama ben net söyleyeyim: Elbette bir arada olmaktan ve konuşmaktan, İstanbul’u paylaşmaktan, İstanbul’la ilgili karşılıklı yorum yapmaktan her zaman mutlu olmuşuzdur.

Bunu değerli bulmuşuzdur. Elbette ki medeni bir ülkede, medeni bir şehirde, medeniyetin beşiği İstanbul’da, İstanbul için bir süreç ve yarış oluyorsa böylesi bir ortama elbette ki ‘Evet’ derim. Tereddütsüz olumlu karşılarım.”

Ne olmuştu?

31 Mart 2019’da düzenlenen yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığını kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun iptal etmesi üzerine 23 Haziran 2019’da tekrarlanan seçimde AK Parti’li Binali Yıldırım’a 806 bin oy fark atarak tekrar kazanmıştı.

İmamoğlu ile Yıldırım, seçimden bir hafta önce ortak yayında bir araya gelerek soruları yanıtlamıştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER