Cumartesi, Nisan 13, 2024

İmamoğlu’ndan Kurum’a: Allah herkese öyle bir rakip versin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin İBB adayı Murat Kurum hakkında “Allah herkese öyle bir rakip versin ama ben öyle bir rakip de istemiyorum. Keşke o vasat tavırları yapmasaydı” dedi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Yeni Bir Sabah’ programına katılan İmamoğlu‘nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • (Kadınların AK Parti’yi desteklemesine dair bir soruya) Özellikle ev kadınları destekliyor. İstanbul’da bunu yıktığımızı düşünüyorum.
  • (Murat Kurum nasıl bir rakip?) Allah herkese öyle bir rakip versin ama ben öyle bir rakip de istemiyorum. Keşke o vasat tavırları yapmasaydı. Bir hukukumuz var.
  • Paramız pul oldu. Üç haneli enflasyonla boğuşuyoruz. Gıda enflasyonunda birinciyiz. Bu kritik sorunlar bizi kentsel dönüşümle ilgili de vurdu. Rakibim ‘KİPTAŞ eliyle 300 bin konut yapacağım’ diyor. Ya arkadaş, nasıl yapacaksın? Sen 5 yılda TOKİ olarak İstanbul 8 bin konut yaptın, ben de KİPTAŞ olarak 10 bin konut yaptım. İkimizi toplasan 18 bin ediyor. Onun için acemilik diyorum, savuruyor bazı şeyleri. Bu olmaz.
  • Mehmet Şimşek’e saygı duyuyorum. Ben iki kişiden randevu alabildim, biri ulaştırma bakanı, birisi de sayın Şimşek. Randevu verdi, bizi kabul etti. Yapma Sayın Şimşek, itibarını bir acemi adaya ezdirme. Sen itibarlı bir insansın, iyi bir ekonomistsin. Bu ülkeye dair de güzel hizmetler bekliyoruz sizden. Sayın Şimşek, değerlisiniz. Rasyonel tutum bunu gerektirir, benim tanıdığım Şimşek’in durumu da bunu gerektirir. Şu oy kazandırmaz, bu oy kaybettirir. Ben Allah korusun Kurum olsam, ‘bunu benim için söyle’ demem. Zafiyet bu.
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER