Perşembe, Şubat 9, 2023

İmamoğlu’ndan karar sonrası açıklama: “Olmaması gereken bir dava sürdürülüyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın 11 Kasım’a ertelenmesine ilişkin “Ne yazık ki olmaması gereken bir dava sürdürülüyor. Boş işler bunlar” dedi.

İmamoğlu, eski YSK Başkanı ve kurul üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın 11 Kasım’a ertelenmesiyle ilgili kararı değerlendirdi.

İstanbul Erkek Lisesi ziyareti çıkışında açıklama yapan İmamoğlu, “Olmaması gereken bir dava süreci yaşanıyor. Delillerin dinlenmesi, şahitlerin dinlenmesi süreçleriyle Kasım’a uzatılmış. Ama zaten ne yazık ki olmaması gereken bir dava sürdürülüyor. Boş işler bunlar. Dolu iş burası işte; çocuklar, gençler, gelecek, yaşam, hayat… Bunların üreteceği şeyler. Bizim onlara bir gelecek hazırlamamız… Mesele bu. Diğeri boş. Boş işlerle uğraşmasınlar. Bir an önce bu defteri kapatsınlar isterim. Şu gençlere bakın, esas gerçek burada” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da kendisine destek verenlere teşekkür etti. İmamoğlu, “Bugün Kartal’a gelerek bana destek olan İstanbullulara, siyasi parti temsilcilerine, partili yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sizden büyük güç alıyorum. Mesajlarıyla destek olan belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize ve tüm sağduyulu vatandaşlarımıza teşekkürler” dedi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
54,223TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER