Cumartesi, Nisan 13, 2024

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Milletin parasını millete dağıtıyoruz, senin gibi bir avuç insana değil

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini hedef alan sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı bana sordu. ‘Sen kimin parasını kime dağıtıyorsun?’ dedi. Milletin parasını millete dağıtıyoruz. Senin gibi bir avuç insana değil. Dağıtmaya da devam edeceğiz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’deki Halk Buluşması’nda konuştu. Konuşmasına başlamak üzereyken AK Parti seçim aracının müzik çalarak geçmesi üzerine tepki gösteren İmamoğlu, “Saygı göstermeyi bilmiyorlar ama öğrenecekler” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, sözlerine devam ederken seçim aracı ikinci kez geçti. Vatandaşların tepki göstermesi üzerine İmamoğlu, “Yapsınlar… Benim memleketimin insanı ahlaklı, adaletli, vicdanlı insanı sever. Bunlara oy vermeyecek. Allah akıl versin” dedi.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini hedef alan sözlerine de yanıt veren İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı bana sordu. ‘Sen kimin parasını kime dağıtıyorsun?’ dedi. Milletin parasını millete dağıtıyoruz. Senin gibi bir avuç insana değil. Dağıtmaya da devam edeceğiz”

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Ben Arnavutköy insanına hangi partiye oy vermiş vermemiş diye bakmadım. Biz bu şehrin her insanına saygı duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Bu kardeşiniz, yaratılanı yaradandan ötürü seviyor. Bu ülke tarihi boyunca görmediği ayrımcılığı bu son zamanlarda çok yaşadı, yaşıyor. Biz diyoruz ki yerelleşelim, yereldeki insanların sorunlarını anlayalım. Başından beri bu şehrin çocuklarını, gençlerini, kadınlarını ve yaşayanlarını dert ettiğimiz için Arnavutköy’ün hiç görmediği hizmetleri buraya taşıdık.”

“Cumhurbaşkanı bana sordu. ‘Sen kimin parasını kime dağıtıyorsun?’ dedi. Milletin parasını millete dağıtıyoruz. Senin gibi bir avuç insana değil. Dağıtmaya da devam edeceğiz. Tek emekli maaşıyla, asgari ücretle geçinen hanelere bir kişiye ait olmak üzere 10 bin lira ulaşım desteği vereceğiz. Onlar gelince yardımları kesecekler dediler. Altı katına çıkardık. Ne demiştim 2019’da? Gençliğimiz var, heyecanımız yüksek… Bu genç şehrin umutlarını arttırmaya devam edeceğiz. Gençlerin yanında olacağız.

‘Topbaş imza atmadı diye mecburen görevi bıraktıran siz değil misiniz?’

İmamoğlu demişti dersiniz. Şu anda bu acemi adayın fotoğrafından çok başkasının fotoğrafı var. Onun kim olduğunu biliyorsunuz. Bakın sabredemeyecek. Bir -iki hafta sonra semt semt gezip miting yapmaya başlayacak. Her gün beni diline dolayacak. Her gece beni rüyasında görüyor. Bugün demiş ki ‘Benden sonra rahmetli Kadir Topbaş İstanbul’a güzel bir çehre kazandırmış’ Sonra ben gelmişim, kazandıramamışım. İnsanda ar olur. Topbaş imza atmadı diye mecburen görevi bıraktıran siz değil misiniz? Allah’tan korkun. Bunu yapacaksın, rahmetli diye anacaksın.

1 Nisan’dan sonra eliniz ayağınıza dolanacak. Emekli maaşını arttırmak, zam yapmamak ve ekonomiyi düzeltmek için uğraşacaksınız. İşinizin gücünüzün Ekrem İmamoğlu olmadığını bu millet size hatırlatacak”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER