Çarşamba, Nisan 17, 2024

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘hak arama’ tepkisi: Hakkını arayana yumruk atıyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un hakkını arayan bir yurttaşı yumruklamasına tepki gösterdi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “hakkını arayan, gelsin yüzüme haykırsın’ sözlerini anımsatarak, “Hakkını arayanları ya gözaltına alıyorlar ya yumruk atıyorlar. Öyle değil mi? Televizyonda izlediniz. Yumruğu atan da kim? TOKİ Başkanı. Allah, akıl versin sana” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları Ferahevler Mevlana Parkı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada vatandaşa seslenen İmamoğlu, dün Kocaeli’nde TOKİ konutlarının anahtar teslim programında hakkını araya bir yurttaşın TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından yumruklanmasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Hakkını arayan, gelsin yüzüme haykırsın” sözlerini anımsatan İmamoğlu, şunları söyledi: “Hakkını arayan vatandaşa ise ne yaptı? Hakkını arayanları ya gözaltına alıyorlar ya yumruk atıyorlar. Öyle değil mi? Televizyonda izlediniz. Yumruğu atan da kim? TOKİ Başkanı. Allah, akıl versin sana. Atatürk’ün bize emaneti, Cumhuriyet o kadar değerli ki. Niye biliyor musunuz? Bizleri eşitledi. Hepimizi eşitledi. Şimdi ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yım ya; yok hiçbirinizden farkım. Ben her birinizle eşitim. Hatta ben, size hizmet etmek için yola çıkmış ve sizin oyunuzu almışsam, benim boynum hafif bükük olacak önünüzde. Çünkü, Cumhuriyetin yöneticisi haddini bilecek, haddini. Had bildiren yöneticilerin devri bitti. Atatürk’ten Allah razı olsun. O devri bitirdi. O biteli 100 seneyi aştı. Onun için egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

 

 

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER