Pazartesi, Nisan 22, 2024

İmamoğlu’ndan Buğra Kavuncu açıklaması: Arayıp tebrik edeceğim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu için ilk defa konuştu. İmamoğlu Kavuncu’yu arayarak tebrik edeceğini söyledi ve İstanbul ittifakı için “Hala aynı yerdeyim” dedi. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener, dünkü İYİ Parti grup toplantısında Buğra Kavuncu’yu İstanbul için büyükşehir belediye başkanı adayı olarak açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde ittifak varken İYİ Parti’nin il başkanı olan Kavuncu, İmamoğlu ile yakın mesai yapmıştı.

İş Bankası Blokları İncirli Parseli Temel Atma Töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Kavuncu dahil diğer tüm adayları arayarak tebrik edeceğini söyledi. İstanbul ittifakı hatırlatması yapan İmamoğlu şunları kaydetti:

“İstanbul ittifakı için yola çıkıyoruz diyerek bütün insanları bu sürece kattım. Bugün yine aynı yerdeyim. Yolculuğun devam ettiğini düşünüyorum. Tabii ki siyasi partiler aday gösterecek, kararlar alacak. Bir ihtirasla, bir arka plan, başka duygularla olduğunu vatandaşımız da düşünmüyordur diye tahmin ediyorum. Başka uzlaşmalar var mıduır, yok mudur vatandaşımız böyle düşünmeyecektir diye düşünüyorum.

Adaylar açıklandıktan sonra hepsini tek tek arayıp tebrik edeceğim. Süreç tamamlanmadığı için hepsini henüz aramadım. Hepsini tek tek arayıp tebrik edeceğim.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER