İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti adayı Murat Kurum’un seçim kampanyasına destek olmak için İstanbul’da çalışma yürüten bakanlara tepki gösterdi: “Dönsene Ankara'ya, işin gücün yok mu senin? Sizin başka işiniz yok mu?”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyası kapsamından Üsküdar'da düzenlenen mitinge katıldı.

İmamoğlu, konuşmasında AK Parti adayı Murat Kurum için İstanbul’da seçim çalışması yürüten bakanlara tepkisini sürdürdü. "İstanbul'da dersine çalışmadığını başka kim düşünüyor? 17 tane bakan arkadaşı. Öyle düşünmesiler Ankara'dan buraya niye gelsinler? +1 Cumhurbaşkanı da geldi. Hepsi toplandı geldi. Hoş geldi sefa geldi. Bunlara misafirperverlik yapacak mıyız? 2019'daki gibi, 23 Haziran'daki gibi... 806 bin kez misafirperverliğe hazır mıyız?" "Ankara'dan 17 bakan geldi ya, Cumhurbaşkanı geldi ya... Ciddi tarafı şu; devletin bakanı olmak şerefli bir görevdir. Atanmış kişilersiniz siz, bakan olarak görev yapacaksınız. İçinde Dışişleri Bakanı var, Adalet Bakanı var, İçişleri Bakanı var, Ekonom Bakanı var..." İmamoğlu, devamla "Dönsene Ankara'ya, işin gücün yok mu senin? Sizin başka işiniz yok mu?" dedi.

‘Ankara’ya yollayacağız’

İmamoğlu, konuşmasının devamında seçmenlere çağrıda bulunarak, “Birkaç gün sonra mühür size gelecek. Mührü doğru yerde kullanacaksınız. Bu kullanacağınız mühür, sizlerin geleceği adanı en önemli kararın onayı olacak. İstanbul'da zaten işiniz kolay. İki tane aday var. O zaten 31 Mart'a kadar çalışsın, hayat dersi alsın, sonra Ankara'ya yollayacağız” dedi.
Editör: PolitikYol