Pazar, Nisan 21, 2024

İmamoğlu’na Kur’an ile provokasyon yapan şahıs suç makinesi çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu mitingi sırasında kendisini Kur’an ile protesto eden kişinin ‘suç makinesi’ olduğu ortaya çıktı. İstanbul Valiliği, konuya dair açıklama yaparken, şahsın bir çok suçtan kaydının olduğu ifade edildi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Çekmeköy’deki mitingi sırasında Kur’an ile provakasyon yapmak isteyen kişiyle ilgili açıklama yaptı. Valilik, şahsın örgütsel irtibatına rastlanılmadığını, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ancak açıklama şahısla ilgili çok sayıda suç kaydının olduğu görüldü.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çekmeköy ilçemizde İBB tarafından gerçekleştirilen program sırasında B.K. adlı vatandaşın elindeki Kur’an-ı Kerim’i havaya kaldırarak gerçekleştirdiği protesto olayına ilişkin incelemelerde; B.K. adlı şahsın ‘tehdit, hakaret, mala zarar verme, hakkı olmayan yere tecavüz, kişilerin huzur ve sükununu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali’ suçları kapsamında soruşturma dosyalarının bulunduğu, 2022 yılında Rize L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bir süre tutuklu kaldığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde şahsın herhangi bir örgütsel irtibatına rastlanılmamış olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.”

Ne olmuştu?

İmamoğlu, seçim programı kapsamındaki konuşurken alandan bir kadın elinde Kuran sallayarak İmamoğlu’nu protesto etti.
İmamoğlu kadına tepki gösteren kalabalığı önce sakinliğe davet etti ardından şunları kaydetti: “Bana hediye etmek istersen alırım Kuran’ı Kerim’i senden. Sakin olun sakin ablamız aldanmış bir ablamız. Elinde Yüce Kuran ile iftira atmak günahların en büyüğü. Belli ki aldatılmış bir ablamız. Biz onları da kurtaracağız. Eline Kuran-ı Kerim alıp siyaset yapanları Allah ıslah etsin.” 
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER