Pazar, Nisan 14, 2024

İmamoğlu: Üsküdar’da büyük bir başarı elde edeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeniden CHP’nin adayı olan Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikamet ettiği Üsküdar’da büyük başarı elde edeceklerini söyledi.

Üsküdar Salacak Sahili Çevre Düzenlemesi ve Üsküdar Hakimiyeti Milliye ile Selmani Pak Caddeleri Düzenlemesi açılışına katılan İmamoğlu’na CHP Üsküdar Belediye Başkan adayı Sinem Dedetaş eşlik etti.

Salacak Sahili’nde yurttaşlarla buluşan İmamoğlu, tarihi İstanbul siluetini arkasına alarak konuştu.

İmamoğlu konuşması sırasında platforma doğru gelen Mustafa Kemal isimli küçük çocuğu kucağına alarak konuşturdu. Çocuğun tavırlarına hayran kalan İmamoğlu, “Ben şimdi konuşayım” derken, çocuk “Bundan sonra herşey çok güzel olacak” dedi.

İktidarı eleştiren İmamoğlu, şunları söyledi: “İsraf ve kibir batağına gömülüp milletten o kadar uzaklaştılar ki, Kent Lokantalarını bile küçümseyecek kadar kibre boğuldular. Kent Lokantalarında 40 liraya tam bir öğün yemek yiyen vatandaşlarımızın ve oraya giden insanlarımızın kandırıldığını iddia edecek kadar ileri gittiler.

‘Bir avuç işgalciyi korumakla meşguller’

Bir kişinin emirlerini yerine getirmeye odaklanmış ve şartlanmışlar. Başka bir düşünceleri yok. Sadece bir avuç rantiyeciyi, bir avuç işgalciyi korumakla meşguller. Üsküdar sahillerini işgal edenlerin kimler tarafından nasıl korunduğunu siz biliyorsunuz. Yıkım yaptığımızda oraya bizim polisimizi nöbet tutmaya mecbur kıldılar bir hafta; utanmadan, sıkılmadan ama biz yılmadık. Halka ait olanı halka açtık. Pırlanta gibi yer yaptık. Size ait, vatandaşımızın.”

‘Bana geri adım attıramazlar’

Daha bu başlangıç. Bize geri adım attıramazlar, attıramadılar. Ben geri adım atmam kardeşim, geri adım atmam. Kendi mülkü gibi kullananlara karşı, bir milim eğilmem. Siz varsınız arkamda. Halka ait olanı da halka açarım. Açmaya devam edeceğim. Milletin parasını millete vermeye devam edeceğiz.

Biraz önce önünden geçerek geldim, çöplük hâlindeyken pırlanta gibi bir yer olan Sarayburnu ve oradaki arkeolojik park alanını gidip görmenizi isterim. İstanbul sizindir; denizi sizindir, taşı, toprağı, doğası, parkı, bahçesi sizindir. Size ait olanı kimseye kaptırmayın. Öyle rant hırsıyla gözü dönmüşlere geçit vermeyin.

‘Yıkım yaptığımız yere bir haftada imar çıkardılar’

Az ileride yıkımını yaptığımız yere -buna bir tane bile cevap veremiyorlar- Şehircilik Bakanı’yken bir haftada oraya izin ve imar çıkardılar, biliyor musunuz? Tabii itirazlarımızla o imar iptal edildi. Şaka gibi. Kim için? Ne için? Kim o? Şimdi aday. Hadi işine. İcraatçı ve halkçı bir anlayışla 5 yılda İstanbul ve Üsküdar için çok şey yaptık. Bundan sonra daha da fazlasını yapacağız. Daha büyük hedeflere, çok daha güçlü yürüyeceğiz. İcraatçı ve halkçı anlayışı daha da yukarı taşıyacağız. Düzgün ve nitelikli bir çalışmayla, güler yüzlü bir çalışmayla Üsküdar’da, eminim büyük bir başarıyı elde edeceğiz. İsraf ve ihanet şebekelerine bu şehirde son vereceğiz.”

Müzik açarak geçen AK Parti aracına tepki

İmamoğlu’nun konuşması sırasında etkinlik alanını yakınından geçen AK Parti aracından yüksek sesle müzik çalındı.

İmamoğlu, “Bu olayı ben biliyorum. Hep yaşıyorum. Şimdi biri diyor ki ona; ‘Sen oradan git, müziği aç.’ Ama bu, akıllı bir şey değil. Bu, kötü bir şey. Yani insanların antipatisini kazan bir şey. Mesela akıllı olan müziği kapatır, öyle geçer. Biz de ‘Helal olsun. Bak, ne kadar edepli ne kadar erdemli bir şey yaptı’ deriz. O kadar akıllarını yitirmişler. İnanın, AK Parti’ye oy vermiş hemşehrilerimizin bile bu tutum ve davranışlara göz atınca bunlara oy vermeyeceğini düşünüyorum. Bu bir avuç insanın derdi kendileri.” diyerek tepki gösterdi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER