Salı, Nisan 23, 2024

İmamoğlu: Seçim öncesi mal varlığımı açıklayacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “2014’te de, 2019’da da mal varlığımı açıklamıştım. Bu seçim öncesinde de mal varlığımı açıklayacağım” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın mal varlığını açıklamasının ardından benzer bir çıkış da İmamoğlu’ndan geldi.

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bağlı kuruluşu İSKİ, İBB Yol Bakım Müdürlüğü, Altyapı ve Onarım Müdürlüğü, Yeşil Alan ve Park Bahçeler Müdürlüğü ile kurumun iştirak şirketleri İSFALT A.Ş ve AĞAÇ A.Ş.’nin Sultangazi Cebeci’de yaptığı ortaklaşa çalışmalar, düzenlenen bir törenle tanıtıldı.

Törene İmamoğlu da katıldı. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

Bir gazetecinin “Mal varlığınızı açıklayacak mısınız?” sorusuna da yanıt veren İmamoğlu, “2014’te de, 2019’da da mal varlığımı açıklamıştım. Bu seçim öncesinde de mal varlığımı açıklayacağım. Her dönem mal varlığımı açıklayan da birisiyim. Bu, bizim en rahat olduğumuz saha. Onun için günü geldiğinde, zaten arkadaşlarının onu kamuoyuyla paylaşır” yanıtını verdi.

İmamoğlu, “Sultangazi Cebeci Yatırımları Açılışı”nda hakla buluştu. CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Ferhat Epözdemir de buluşmada İmamoğlu’na eşlik etti.

Ekrem İmamoğlu, açıklamasında, “Biz, yaklaşık 5 yıldır sadece çözüme, icraata, hizmete odaklanmış bir belediyecilik yapıyoruz” dedi.

“Bu sayede yıllarca ihmal edilmiş, içinden çıkılmaz hale gelmiş sorunları çözüyoruz” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: “Bundan sonra da yolumuza aynı şekliyle devam edeceğiz. Alacağımız destekle, sizlerin oylarıyla daha da hızlanarak, daha da güçlü işleri bütün şehrimizde harekete geçireceğiz. İstanbul’umuzun dört bir yanına hizmet ve yatırım götürmeye devam edeceğiz.”

Erdoğan’a gönderme

“Hükümet, belediye, şu, bu fark etmez” ifadesini kullanan İmamoğlu, “Yeter ki, sorunları hızlı çözmek adına aklın, kanunun, yasanın öngördüğü ne varsa, iş birliği içerisinde, hızlı ve etkili çözümleri birlikte tasarlayalım. Ama bunun için illa, işte ‘Herkes aynı partiden olacak, herkes şu olacak, herkes bu olacak’ diye bir kaide yok” dedi.

Erdoğan’ın Hatay’da seçmenlere gözdağı verdiği açıklamasına göndermede bulunan İmamoğlu, şunları söyledi:

 “Bu memleketin, bu milletin gündemine böyle lüzumsuz işleri taşıyanlar, gerçekten bu milletin kalitesinin farkında değil. Milletimizin; 86 milyon insanımızın, 16 milyon hemşerimizin, bu süreçleri en nizami şekliyle anlayıp, işlerin yapılma biçimine bakıp, ‘Yeter ki hizmet alalım’ bakışıyla hareket ettiğinin hepimiz farkındayız. Ne gerekir? Açıkçası; milletçe bütün kurumlarda partizanlığı bırakmak, partizanlıktan arınmak ve herkesin işine odaklanması gerekir. Bu anlamda tam da bu bahsettiğim işin prensipleri ve özü burada.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER