Cuma, Nisan 19, 2024

İmamoğlu ‘montaj video’ kampanyasını deşifre etti: Kumpas videolarınız, ben de toz zerresi kadar leke bırakmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kimi kesimlerin montaj videolarla algı yaratmaya çalıştığını ifade ederek, “Sizin o kumpas videolarınız, ben de toz zerresi kadar leke bırakmaz” dedi.

İmamoğlu, seçim kampanyası çalışmalarına bugün Çatalca ile devam etti.

Buradaki temel atma törenine konuşan İmamoğlu, iktidara sert sözlerle yüklendi. Mayıs 2023 seçimlerinde olduğu gibi kimi çevrelerin ‘montaj videolar’ ile algı yaratmak için harekete geçtiğini açıkladı.

İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Çok eş zamanlı bir operasyon başladı. Yeni yeni filizlendirmeye çalışıyorlar. Operasyon sahibini de belli ediyor. Ne zaman ki rakibim aday hakkımda iftiralara başladı. Aynı anda eş zamanlı sosyal medya üzerinden de aynı kampanya eş zamanlı harekete geçti. Sahte videolar ile kumpas videoları ile neymiş terör örgütü beni destekliyormuş gibi videolar. Onlarca hesaptan aynı anda kumpas başladı. Milyonlarca lira reklam vererek, bu videoları herkesin görmesini istiyorlar. Rakibimin açıklamaları ile eş güdümlü başladı, bakın altını çiziyorum bunun. Siz bu videoları hatırlıyorsunuz. Nereden hatırlıyorsunuz, bir önceki seçimden değil mi? Bu kumpasın patronu canlı yayında milyonlarca vatandaşın gözüne bakıp hatırlayın kumpası nasıl itiraf etmişti. Ne demişti; ama montaj ama şu ama bu… Sahibi çok belli, kampanyayı yapanlara sesleniyorum. Kendinize yapılmasını istemediğiniz birşeyi başkasına yapmayın. Ha yapmaya devam mı edeceksiniz, yine kaybedeceksiniz, yine kaybedeceksiniz yine kaybedeceksiniz. Buradan söylüyorum, her baba yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Sizin kumpas videolarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz.” 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER