Cuma, Haziran 21, 2024

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yüzüne bakarak ‘Ben bundan sonra seçim kaybetmek istemiyorum’ demiş

CHP’nin İzmir adayı Cemil Tugay, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eski CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzüne bakarak “Sayın genel başkanım ben bundan sonra seçim kaybetmek istemiyorum” dediğini söyledi.

28 Mayıs’ta düzenlenen cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde cumhur ittifakının adayı Tayyip Erdoğan yüzde 52,18’le, millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yenerek yeniden cumhurbaşkanı olmuştu.

Ardından CHP‘de ‘değişim’ tartışmaları başlamış, 22 Temmuz’da Kılıçdaroğlu ve belediye başkanları basına kapalı toplantı düzenlemişti.

KRT’de canlı yayında konuşan Tugay, İmamoğlu’nun bu toplantıda Kılıçdaroğlu’na herkesin önünde bakarak “Sayın genel başkanım biz bir yerde hata yapıyoruz, bu hatayı bulup değiştirmemiz lazım” dediğini söyledi.

İmamoğlu’nun kürsüdeki uzun konuşmasında ‘içindeki acıyı herkese hissettirdiğini’ söyleyen Tugay, şöyle devam etti: “Dedi ki: ‘Biz, kaybetmememiz gerek insanlarız. Biz doğru insanlarız. Biz çalışkan insanlarız, bu ülkeyi seven insanlarız. Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum.’ O kadar içten söyledi ki açıkçası ben orada yürekten bağlandım kendisine. Ekrem başkanın başarılı olmakla ilgili kararlılığı var.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER