Salı, Nisan 16, 2024

İmamoğlu: Kendilerine yakın kuruluşlara para aktaran kirli hortumu kestik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte önceki dönemde sosyal yardımların partizanlık aracı haline getirildiğini belirterek ”Biz tek bir şeyi kestik; kendilerine yakın vakıf ve kuruluşlara para aktaran kirli hortumu kestik” dedi.

İmamoğlu, ‘Adil İstanbul’ proje tanıtım toplantısında konuştu.

Hayata geçirilecek projeleri anlatırken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İBB projelerini hedef alan, “Kimin parasını kime veriyorsun?” sözlerini anımsatan İmamoğlu, “Milletin parasını millete vermeye devam ediyoruz” yanıtını verdi.

Yeni dönemde 10 alanda büyük projeler hazırladıklarını kaydeden İmamoğlu, projelerin eğitim, ekonomi, sosyal destekler gibi birçok alanda hayata geçirileceğini bildirdi. İmamoğlu, 600 bin haneye sosyal destek paketi hazırladıklarını aktardı.

Öğrencilere sağlanan burs ve yurt imkanlarını anlatan İmamoğlu, 100 bin öğrenciye de ulaşım desteği sağlayacaklarını kaydetti.

İmamoğlu’ndan açıklamalarından satırbaşları şöyle:

*100 bin üniversiteliye 15 bin lira destek vereceğiz. İBB olarak eğitimine İstanbul’da devam eden 100 bin üniversiteliye ise ücretsiz ulaşım desteği vereceğiz. Yurt kapasitelerini arttırıp 15 bin öğrenciye yurt olanağı sağlayacağız. Bu yurt sorunun yerel yönetimlerle birlikte çözmemiz gerekiyor.

*İlkokul ve Lisede okuyan öğrencilere yılda 2 defa kıyafet kuponu sağlayacağız. Genç işsizliği için İstihdam Ofislerinin sayısını arttıracağız. Gençlerimiz bizden fırsat eşitliğini talep ediyorlar bu nedenle 100 bin gencimize kültür -sanat etkinlikleri için destek paketi sağlayacağız.

*Ders atölyelerini dijital ortama açarak 2 milyon öğrenciye dijital eğitim desteği sağlayacağız. Ders atölyeleri sayısını 20’ye çıkaracağız. Gençlik ofisi 20’ye çıkacak. Teknoloji atölyesi de 20’ye çıkacak. Sınav hazırlık merkezleri kuracağız. Kütüphane sayısını 100’e çıkartacağız.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER