Cuma, Aralık 1, 2023

İmamoğlu, İYİ Partili Suat Sarı’nın kararını yorumladı: En son karar verecek olan partilerdir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’den İstanbul aday adayı olduğunu duyuran İBB İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı hakkında “Hayırlı olsun. Bir kişi aday adayıyım diyebilir ama en son karar verecek olan partilerdir” dedi. İttifak konusunda da mesaj veren İmamoğlu, “İttifak meselesi bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreçtir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Yerel seçimlerde İYİ Parti’den İstanbul aday adayı olduğunu duyuran İBB İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı hakkında görüşü sorulan İmamoğlu, “Hayırlı olsun. Aday adayı olmak önemlidir. Suat Sarı değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine. Bana yakışan sadece bu kadardır” değerlendirmesini yaptı.

İTTİFAK MESAJI

“İttifak meselesi bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreçtir” diyen İmamoğlu, “Biz en iddialı olduğumuz şeyi şöyle tarif etti; toplumsal ittifakı en güçlü şekilde kurmaya kararlıyız. Bunun siyasi olarak da kurumsal olarak da görüşmesi mümkündür. Daha önce olduğu gibi ve başarıldığı gibi…” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, şunları söyledi: “Bir kişi aday adayıyım diyebilir ama en son karar verecek olan partilerdir. Biz hala daha önce ittifak kurduğumuz, ittifakı konuştuğumuz, toplumsal ittifakı oluşturduğumuz bütün çabaları en üst seviyede vermeye devam edeğiz.”

ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

“39 ilçede adaylar ne zaman açıklanacak?” şeklindeki soruya yanıt veren İmamoğlu, “Çok hassas bir süreç. 39 ilçenin tamamına iddia koymak istiyoruz. Böylesi bir zaman dilimi çok hassas, ölçülmeli, değerlendirilmeli ve karar alınmalı. İnşallah aralık ve ocak ayında belli olur” diye konuştu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER