Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yerine Kemal Memişoğlu'nu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yerine ise eski bakan Murat Kurum'u atadı. 

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Kurum, Ekrem İmamoğlu karşısında büyük bir yenilgiyle seçimi kaybetmişti.  

Seçim yenilgisinin ardından bir süredir medyada görünmeyen Kurum, 395 gün aradan sonra yeniden bakanlık koltuğuna oturdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski rakibi Murat Kurum'u X hesabından yaptığı paylaşımla tebrik etti. Memişoğlu'na 'başarılar' dileyen İmamoğlu, Kurum'a 'üstün başarılar' diledi: 

İstanbul İtfaiyesi filosunu genişletiyor, bakanlık personel alımını engelliyor İstanbul İtfaiyesi filosunu genişletiyor, bakanlık personel alımını engelliyor

"İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun Sağlık Bakanı olmasını tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim. Ayrıca yerel seçimde İstanbul’da yarıştığımız Sayın Murat Kurum’a da yeniden atandığı Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı görevinde üstün başarılar diliyorum."

Editör: Haber Merkezi