Salı, Nisan 16, 2024

İmamoğlu: Çocukların eşitlenmesi en önemli görevlerimizden biridir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çocukların eşitlenmesi bizim en önemli görevlerimizden biridir” dedi.

Yuvamız İstanbul Kreşleri Toplu Açılış Töreni’nde konuşan İmamoğlu, İstanbul’da 11 ilçede 11 kreşi daha açacaklarını açıkladı.

İBB başkanı, şunları söyledi:

“Biz böylesi bir hizmeti hiç gündeminde olmayan bir siyasal süreçte tüm Türkiye’nin hatta bir kısım adayların da gündemine dahil etmekten mutlu oluyoruz. Çocukların eşitlenmesi bizim en önemli görevlerimizden biridir. Çünkü bu prensip Cumhuriyet’in prensibidir. Biz Cumhuriyet’in dediğini yapıyoruz. Cumhuriyet, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabildiği rejimin adıdır. Bizden önce 25 yıl boyunca İstanbul’a tek bir kreş bile açmayan yönetim vardı. Onca yıl kreş dahi açmayan bu yönetim sıfırdan başlayacakmış gibi kreş vaatlerinde bulunuyor. Buna ben seviniyorum. Bunun bir mega proje olduğunu anlayabilmişler.

Bizim yarışımız başkalarınınki gibi siyaset yarışı değil, bizim yarışımızın tek adı var; milletimize hizmet yarışı. Bu konuda da ben şahsen iddia ediyorum, beni geçecek bir belediye başkanı Türkiye’de yok. Başkası da desin ‘Ben daha fazla koşacağım’ başımın üzerinde yeri var. Yarışın en güzeli hizmet yarışı. Hizmette yarışırken kimseyi rakip görmezsin ama siyasette yarışırken herkesi kötü görürsün. Ben hizmette yarışan bir karakter olduğum için kimseyi rakip görmüyorum. Yani rakipsizim demek istemiyorum, yanlış anlaşılmasın rakip görmüyorum. Hizmette yarışalım, hizmette koşalım, güzel konuşalım, milletimizin lehine uzlaşalım.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER