Pazar, Nisan 14, 2024

İmamoğlu, Ataköy-İkitelli metro hattını açtı: Bu şehrin insanlarından özür dileyecekler

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy-İkitelli metrosunu açtı.

Tamamı 13,4 kilometre olan ve Ataköy, Yenibosna, Çobançeşme, Kuyumcukent, Doğu Sanayi, Mimar Sinan, Evren Mahallesi, İkitelli Caddesi, Mehmet Akif, Bahariye, Masko, İkitelli Sanayi olmak üzere 12 duraktan oluşan hat, AK Parti döneminde ilerlemesi yüzde 35 seviyesindeyken durdurulmuştu.

Bugün, Ataköy-İkitelli arasını 21,5 dakikaya indirecek hattın açılışında konuşan İmamoğlu, ‘İBB’nin beş yılda sadece 8 kilometre metro hattı yaptığını’ iddia eden AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum’a da yanıt verdi:

  • Ataköy-İkitelli metro hattını bizden önce başlatan insanların yaptığını da önemsiyorum ancak süreci doğru yönetemediler. Bu hattaki çalışmalar kısmen durduruldu. 2019 göreve geldiğimizde 10 metro hattında çalışmalar durdurulmuştu. Bunlar finansman ve mühendislik tasarım sorunları çözülmeden alelacele başlanmış projeler olduğu için yürütülemedi.
  • Kimilerinin aylarca yıllarca durdurulmuş olması dünya tarihine geçecek bir skandaldır. Bizden önce 25 yılda yapılan 122 kilometre metro hattının yarısından fazlasını beş yılda yaptık. Beş yılda 25 yıla bedel iş yaptık, bunun için çıldırıyorlar.

‘Bunlar özür dilemez’

  • 8 kilometre yalanını atanlar hadlerini bilecek. Özür dileyecekler. Bırakın İmamoğlu’nu, 65 kilometre metroyu inşa etmek için yeraltında yer üstünde ter döken emekçilerden, yüklenicilerinden, onlardan özür dileyecekler. Yeni açtığımız 62 istasyonu kullanan bu şehrin insanlarından, İstanbullulardan özür dileyecekler. Ama bakın söyleyeyim.
  • Bunlar özür dilemez, yalanları iftiraları açığa çıkınca şöyle diyorlar: “Siyaseten söylenmiş sözler…” Hatırlıyorsunuz, İstanbul seçimini iptal ettiler demedikleri lafı bırakmadılar, Yalancı dediler, hırsız dediler terörist dediler. Ondan sonra da “Siyaseten söyledik” dediler. Allah aşkına birine siyaseten yalancı, hırsız, terörist denir mi? İstanbul bu siyaset anlayışını ne yapacak biliyor musunuz, 31 Mart’ta tarihe gömecek.
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER