Perşembe, Nisan 18, 2024

İmamoğlu, AK Partili Yıldız ve CHP’li Güney’le açılış yaptı: Bu fotoğraf önemli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Partili Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız ve CHP’nin adayı İnan Güney’le zemin altı otoparkı açtı.

İmamoğlu, temeli Mayıs 2015’te atılıp 2018 yılında durdurulan ‘Beyoğlu Piyalepaşa Camii Önü Zemin Altı Otopark ve Çevre Düzenlemesi’ projesini hizmete açtı.

Açılış törenine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve CHP Beyoğlu adayı İnan Güney’i, konuşmasının ardından yanına davet eden İmamoğlu “Bu fotoğraf önemli, bu çok kıymetli bir fotoğraf” dedi.

“Tabii benim gönlümden geçen, İnan Başkan’ın kazanması” diyen İmamoğlu şunları söyledi: “Ama İnan Başkan; hizmetiyle, projeleriyle yarışını ortaya koyacak. Haydar Ali Bey de kendi hizmetleriyle yarışını öne koyacak. Takdir kimin? Milletin. Bu kadar basit. Bunu ağır travma haline getirmemek, hepimizin sorumluluğu. Çünkü başkan seçildi. O günden beri, Beyoğlu’nda herkesin belediye başkanı. Ben seçildim; herkesin belediye başkanıyım 16 milyon insanın huzurunda. Yarın öbür gün İnan Başkan seçildiği takdirde, o da herkesin belediye başkanı olmayı arzu ediyor. Mesele bu kadar özdür, bu kadar nettir. Hiç kimse, kendine ait olan bir koltuğun mücadelesini vermiyor. Onun için manevi değerlerimizi, inançlarımızı, milli duygularımızı bu meselenin bir parçası yapmadan; hizmet odaklı, şehrini, insanını düşünen süreçleri ortaya koyarak hak eden kimse, o kazansın kardeşim. Bu kadar basit. Bu yönüyle ben bugün burada bu manzaranın varlığı için elbette ki iki başkana da teşekkür ediyorum. Ama özellikle davetimize icabet ettiği için, Beyoğlu Belediye Başkanı’mıza ayrıca teşekkür ediyorum.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER