Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında imam hatiplere daha çok öğrenci alınabilmesi için hazırlanan ‘tanıtım’ broşüründe, imam hatip mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına “ayrıcalıklı” olarak alınacağını duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın imam hatip liselerine tanıdığı ayrıcalıklar bitmiyor. İmam hatip liselerinin kontenjanlarının arttırılması için hazırlanan broşürde imam hatip liselerinin vaatleri bir bir sıralanıyor. Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırladığı broşürde, mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına “ayrıcalıklı” olarak alınacağını duyurdu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, İmam hatip liselerinde öğrenim görenlerin, inançlı gençler olacağı belirtilen broşürde, vizyonları ve ayrıcalıklar şöyle sıralandı:

-Merhamet ve adalet duygusu gelişmiş sevgi ve saygıyı içselleştirmiş gençler yetiştirmek hedefimizdir.

-Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır.

-Tüm liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri haftada 2 saate çıkacağı için ülkemizde İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır.

-15 Temmuz gösterdi ki dinine, milletine, vatanına bağlı bireyleri hiçbir güç yıkamaz. Bu bağlamda milli ve manevi bilinçlendirmemiz olacaktır.

Broşürde ayrıca maddi durumu iyi olmayan öğrencilere okulun servis ve yemek hizmetini ücretsiz sağlayacağı da belirtiliyor.