Pazar, Kasım 27, 2022

İlki düzenlenecek olan Hatay Kitap Günleri başlıyor

Hatay Kitap Günleri Expo Hatay 2021 ev sahipliğinde 18-27 Kasım tarihlerinde ilk kez kitapseverlere kapılarını açıyor. Hatay Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleştirilen fuar 17 yayın evi ve 19 ünlü yazara ev sahipliği yapacak.

Expo Antakya Alanı Kültür Sanat Sokağı’nda gerçekleşecek Hatay Kitap Günleri 11.00-20.00 arasında ziyaret edilebilir. Kitapseverlerin imza günü ve panellerle yazarlarla buluşacağı fuara girişler ücretsiz olacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bu yıl kültürel etkinliklerle yükseltmeyi hedeflediğimiz sanat ışığını Hatay halkına armağan etmek istiyoruz. Okumanın önemini daha çok anlamamız gereken şu günlerde kitapseverleri birbirinden ünlü yazarla buluşturmak için “okumak yaşamaktır” mottosuyla Hatay Kitap Günleri’ni düzenledik. Hatay’ın yoğun ilgisini beklediğimiz bu fuarda birbirinden değerli, ünlü yazarlar, sanatçılar ve gazetecileri ağırlayacağız. Sanatçılarımızla yapacağımız etkinliklerde edebiyat, sanat ve şiir söyleşilerinin yanı sıra ülkemizin içinden geçtiği süreci politik, ekonomik ve hukuki olarak değerlendirecek paneller de gerçekleştireceğiz. Yaptığımız kültür sanat etkinliklerine tüm Hatay halkını davet ediyorum. Şehrimizin zenginliğini kültür sanat etkinlikleriyle taçlandırmayı hedef edindiğimiz gibi halkımızı da sanatla buluşturmaya önümüzdeki projelerle devam edeceğiz” dedi.

Fuara katılan ünlü yazarlar, sanatçılar ve gazeteciler ise şöyle;

Pelin Batu, Mine Söğüt, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Ahmet Ümit, Levent Üzümcü, Akif Beki, Yavuz Oğhan, Nasuh Mahruki, Seda Selek, Sibel Hürtaş, Ayşen Şahin, Barış İnce, Yılmaz Aslantürk, Murat Menteş, Cem Say, Ayşe Dizman

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
52,032TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER