Salı, Nisan 23, 2024

İlhan Taşcı’dan TRT Genel Müdürü Sobacı’ya hodri meydan: ‘Bilimsel’ olarak siz açıklayın

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, TRT’nin CHP’ye ‘ayırmadığı’ sürelerle ilgili hazırladıkları raporu bilimsel bulmayan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya “hodri meydan” dedi: “TRT’nin hangi lidere ve partiye ne kadar süre yer verdiğini ‘bilimsel’ olarak siz açıklayın.”

Türkiye‘de 31 Mart yerel seçimlerine bir aydan az bir süre kalırkenTRT Haber’de son 40 günde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve AK Partililere 1945 dakika yer verildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘e ise 25 dakika yer verildi. Söz konusu verileri RTÜK üyesi İlhan Taşcı paylaştı. Veriler sonrası TRT önüne giden CHP, TRT basın açıklaması yaptı.

Karar sonrası TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, CHP heyetine randevu verdi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın başkanlığındaki heyet, Sobacı’yla görüştü.

Görüşme sonrası konuşan Günaydın, Sobacı’nın yayın sürelerini ‘nereden saptandığı belli olmayan süreler’ olarak değerlendirdiğini söyledi: “Sayın genel müdür ‘Bu süreler bazı RTÜK üyeleri tarafından saptandı ve doğru olmadığını düşünüyoruz’ dedi.”

Sobacı’nın bu açıklamaları üzerine X hesabından seslenen Taşçı, ‘hodri meydan’ dedi

  • TRT genel müdürü, CHP’ye ‘ayrılmayan’ sürelerle ilgili hazırladığımız tabloyu bilimsel bulmamış, görevimiz olmadığını savunmuş. 85 milyon yurttaşın vergisiyle yayın yapan TRT’nin hangi lidere ve partiye ne kadar süre yer verdiğini ‘bilimsel’ olarak siz açıklayın. Hodri meydan
  • TRT genel müdürüne anımsatma; Tuncay Keser’le ben Anayasal üst kurul olan RTÜK’ün seçilmiş üyeleriyiz. Televizyonların her türlü yayınlarını -TRT de dahil- izlemek ve denetlemek bizim yetki ve görev alanımızda! Siz önce kendi yasanızı sonra da YSK’nin ilke kararlarını okuyun…
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER