Çarşamba, Mayıs 29, 2024

IKEA’nın sahibi Ingvar Kamprad 91 yaşında hayata veda etti

Mobilya devi IKEA’nın kurucusu olan ve 41 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Ingvar Kamprad 91 yaşında hayata veda etti.

IKEA’dan yapılan açıklamada, 20’inci yüzyılın en büyük girişimcilerinden biri olan Kamprad’ın İsveç’in Smaland bölgesindeki evinde dün itibariyle hayata gözlerini yumduğunu belirtildi.

KEA’nın kurucusu Ingvar Kamprad, Bloomberg Indeksi’ne göre 41 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanlarındandı. Fakat ikinci el kıyafet giymesi veya saçlarını fiyatların ucuz olduğu ülkelerde kestirmesi gibi bir milyarder için garip denebilecek alışkanlıklarıyla gündem oldu.

Kullandığı otomobil ise sadece 4 bin dolar değerindeydi. Ingvar Kamprad 41 milyar dolar civarındaki servetiyle dünyanın sayılı zenginlerindendi. IKEA’nın kurucusu olan kurt iş adamı, kibrit çöpü satarak başlamıştı.
Tasarruf etmek ve para kazanmak için özel hayatında ve şirket yönetiminde inanılmaz yöntemler uygulayan Ingvar Kamprad, Varyemez Amca olarak da biliniyordu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER