İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanları, belediyeye yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı. İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde toplanan çalışanlar adına açıklamayı, İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz okudu. ( İslam Yakut - Anadolu Ajansı )

 31 Mart’ta iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlandığı 23 Haziran’dan önce bir grup İBB çalışanı ile Ekrem İmamoğlu karşıtı düzenlenen gösteride açıklamayı okuyan Murat Kazanasmaz, Polis Radyosu Genel Koordinatörü oldu.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ‘yenileme’ seçimlerinden 2 hafta önce İBB binası önünde ‘Ekrem İmamoğlu karşıtı’ toplantı düzenlemiş, burada konuşmayı trafik uzmanı ve İBB çalışanı Murat Kazanasmaz yapmıştı. Açıklamada, “İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile ‘israf’ kavramına sıkıştırma ‘insafsızlığı’ gösterenleri kınıyoruz” denilerek İmamoğlu protesto edilmişti.

AĞUSTOS’DA İŞTEN ATILDI

Ekrem İmamoğlu’nun bu kez açık farkla kazandığı 23 Haziran seçiminin ardından Ağustos ayında Murat Kazanasmaz’ın işine son verilmişti. Bugün Sözcü gazetesine kısa bir açıklama yapan Kazanasmaz, “Polis Radyosu Genel Koordinatörü” olarak görevlendirildiğini söyledi. Kazanasmaz’ın İçişleri Bakanlığı Polis Teşkilatı Haberleşme Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan ve Türkiye genelinde ulusal yayın yapan Polis Radyosu’ndaki işine bu ay başı girdiği öğrenildi