Cuma, Mayıs 20, 2022

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Yozgatlı çocuklara destek

Anadolu’daki dezavantajlı ailelere desteğini sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bağışlarla karşılanan 2 bin 400 bot ve montu Yozgatlı çocuklara gönderdi. Başkan İmamoğlu’nun çocuklara gönderdiği yardımları İBB Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Yavuz Saltık öncülüğündeki ekip her iki kentteki ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken, Yozgat Muhtarlar Derneği ve Yozgat Şehit Aileleri Derneği ile birlikte STK’lara da ziyaretler gerçekleştirdi.

İBB ekibinin Yozgat programına CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar da eşlik etti.

YOZGAT’TA 2 BİN 400 BOT VE MONT DAĞITILDI

Sosyal desteği lütuf olmaktan çıkararak hak olarak gören bir anlayışla 16 milyon İstanbulluya hizmet üreten Başkan Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu’daki dar gelirli ailelerin çocuklarına da destek olmaya devam ediyor. Tamamı bağışlarla karşılanan bot ve montları Yozgat’ta 2 bin 400 dezavantajlı ailenin çocuğuna armağan eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, soğuk kış günlerinde hem kalpleri hem de yuvaları ısıttı. Başkan İmamoğlu’nun çocuklara armağanı olan bot ve montlar ailelerle çocukları mutlu ederken, bağışçıların destekleri de alan elin veren eli görmediği dayanışma hareketini İstanbul’dan Yozgat’a taşıdı.

“MUHTARLAR DEMOKRASİ VE DAYANIŞMANIN ANA UNSURUDUR”

Yozgat’ta bot ve mont ulaştırılan çocuklar ile birlikte Yozgat Muhtarlar Derneğine ziyaret gerçekleştiren İBB Muhtarlıklar Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Yerel kamunun denetçisi olan muhtarlarımızın mahalle ve şehirlerde dayanışma olgusunun yaratılmasında önemi büyük… Bizler de halkın onayıyla oluşmuş, demokrasinin yereldeki en önemli temsilcileri olan muhtarları Yozgat’ta ziyaret ederek onların çalışmalarını ve sorunlarını dinledik, onlara başkanımızın selamlarını ilettik. Bu güzel şehirde büyük fedakârlık ve çaba gösterip, gecesini gündüzüne katarak halkın her derdine koşan Yozgat’taki bütün muhtarlarımızı görmekten dolayı mutluluk duyduk. Her birine programımıza olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“AİLELERİMİZ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİDİR”

Yozgat Şehit Aileleri Derneğine de bir ziyaret gerçekleştiren İBB Muhtarlıklar Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Yozgat’ta üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan yapan, millet ve bayrak sevdasıyla hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik mertebesine erişen büyük kahramanlarımızın aileleri ile bir araya geldik. Onlar, aziz şehitlerimizin bizlere en kıymetli armağanları ve emanetleridir. Yozgat Şehit Aileleri Derneğinin kentteki şehit yakınlarının birbirleriyle ve toplumla dayanışmasında, acıların hafifletilmesinde önemi büyük… Dernek Başkanımız Gökay Açıkgöz’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

SALTIK, “YÖNETİM ANLAYIŞIMIZDA DEZAVANTAJLI İNSANLARI KADERİNE TERK ETMEK YOK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yozgat’taki çocuklara gönderdiği bot ve montların yoksullukla mücadele eden ailelere destek olduğunu ifade eden İBB Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Yavuz Saltık, “Derin yoksulluk sadece hizmet ürettiğimiz İstanbul’da değil Türkiye’de de çok arttı, yoksulluğun tanımı değişti. Ülkemizde eskiden işi olmayan, geliri olmayan insanlara yoksul denirdi. Şimdi işi var, geliri var ama geçinemiyor, çocuklarına soğuktan korunması için kıyafet dahi alamıyor. Ekonomi istikrarsız, dövizde dalgalanma var bu da yoksulluğu iyice derinleştiriyor. Bizler de bu derinleşen ve artan yoksulluğa karşın çocuklarına soğuk kış aylarında çocuklarına kıyafet alamayan ailelere destek olmak için Yozgat’ta 2 bin 400 bot ve mont dağıttık. Bu nedenle ihtiyacı olanın yanında olmayı, dezavantajlı insanları kaderine terk etmeyen yönetim anlayışımızı İstanbul’da olduğu gibi Anadolu’da da devam ettirmeye gayretliyiz. Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde eşit haklara ulaşamayan vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YAŞAR, “ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARINA ORTAK OLDUK”

Yozgat’ta 2 bin 400 çocuğa ulaştırılan bot ve montlarla ilgili konuşan CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun kentimizde yaşayan çocuklarımıza armağanı olan bot ve montları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yozgat’ta zor geçen kış mevsiminde çocuklara ulaştırdığımız bot ve montlar hem çocuklarımızı hem ailelerini mutlu etti. Gelen yardımlar kalpleri ısıttı. Hem aileler, hem çocuklar hem de bizler çok mutlu olduk Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na Yozgat’a olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

DAĞITIM YAPAN EKİPTE ŞU İSİMLER YER ALDI

İBB Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Yavuz Saltık öncülüğündeki dağıtım ekibinde; İBB Meclis Üyeleri Gülay Demirel ve Ahmet Şahin, Maltepe Belediye Meclis Üyesi Yıldız Doğan, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Osman Türkmen ve Bahçelievler Kocasinan Mahalle Muhtarı Necmettin Ünalmış yer aldı.

ZİYARET KAPSAMINDA BİRÇOK BELEDİYE VE STK ZİYARET EDİLDİ

Yozgat’ta İBB Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Yavuz Saltık öncülüğündeki İBB ekibi, dayanışma ağını Anadolu’da yaşattı. Ziyaret kapsamında Uzunlu Belde Belediyesi, Çayıralan Belediyesi, Çekaş Emekçi Kadınlar Kooperatifi, Bahadın Belde Belediyesi, Yozgat Kadın Voleybol Takımı, Yozgat Muhtarlar Derneği, Yozgat Yardım Severler Derneği, Yozgat Şehit Aileleri Derneği, Yozgat Spor Kulübü ziyaret edildi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
46,673TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER