KILICDAROGLU YURUYUSUNUN 2. GUNUNDE. VEYSEL KILIC, OGLU SELAHATTIN KILIC'IN HAVA HARP OKULUNDA OKURKEN FETO DARBE GIRISIMINDE BOGAZ KOPRUSUNE TATBIKAT VAR IDDASIYLA GOTURULDUGUNU VE 11 AYDIR CEVAEVINDE TUTULDUGUNU, ADELET ARAYISI ICIN YURUDUGUNU SOYLEDI. (FOTO: UMIT KOZAN /DHA)

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne Hava Harp Okulu öğrencisi oğlu 11 aydır cezaevinde olan Veysel Kılıç da katıldı

Rizeli ve 4 çocuk babası Kılıç, 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı iddiasıyla tutuklanarak, Silivri Cezaevi’ne konulan oğlu için adalet istediğini belirterek, “Biz anneler, babalar olarak gözlerimizden yaş değil; kan akıyor” dedi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 2. GÜNÜNDE

Veysel Kılıç, CHP Genel Başkanı’nı adalet yürüyüşünün 2. gününe katıldı.

Veysel Kılıç, “Ülkemizde adalet istiyorum. Şu çocukların suçu neydi? Bir kısmı çıktı, 262’si Silivri Cezaevi’nde. ‘Plansız tatbikata gidiyoruz’ dediler, aldılar, götürdüler. Benim çocuğum Boğaz Köprüsü’ndeydi. Şu anda iddianame bekliyoruz. 11 ay doldu. Adalet, bunun neresinde? Biz anneler, babalar olarak gözlerimizden yaş değil; kan akıyor. Ramazan orucumuz bize haram olmuş. Bu çocukların suçu var mı? Bıraksanız ne olurdu?” dedi.

Daha önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na da gittiğini anlatan Kılıç, “Ben Cumhurbaşkanı’mızın sarayının kapısından polisle kaldırıldım. Şu, mucize bir olaydır. Ben oradan polisle kaldırılıyorum, bugün bu çocukları dünya izliyor dünya. Hani bir laf var ya ‘Kapıdan kovduk, bacadan girdi’, ben şanlı Türk bayrağımla o saraya gireceğim. Alnım ak, başım dik; o saraya gireceğim. Buna inanıyorum. Adaleti sağlayacağız ve o saraya gireceğiz inşallah” dedi.