Cuma, Nisan 19, 2024

Hatay’da bir aday Lütfü Savaş’a destek için seçimlerden çekiliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, siyasi partilerin gösterdiği belediye başkan adaylarından birinin CHP adayı Lütfü Savaş lehinde çekilerek, Savaş’ı destekleyeceğini duyurdu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından birinin seçimlerden çekileceğine dair bir duyuru yayımladı. Açıklamada, çekilecek adayın Lütfü Savaş‘a destek vereceği bildirildi.

Çekilecek aday ve partisine dair bir bilgi paylaşılmazken, yarın basın toplantısıyla açıklama yapılacağı aktarıldı.

BirGün gazetesininin Hatay Büyükşehir Belediye’sinden yapılan açıklamaya dayandırdığı haberde, belediye tarafından yapılan açıklama şu şekilde aktarıldı:

“Değerli Basın Mensupları, Bir siyasi partinin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı adaylıktan çekilerek, HBB Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a destek açıklamasında bulunacaktır. Sayın HBB Başkanı Lütfü Savaş, konu ile ilgili olarak 20 Mart Çarşamba günü (yarın) Saat 09:30’da Basın Toplantısı düzenleyecektir. Basın toplantısı, HBB Meclisi toplantı salonunda (Expo)  siyasi parti yöneticilerinin de katılımıyla yapılacaktır.”

Hatay’da kimler aday?

Bir adayın Savaş lehine seçimlerden çekileceğinin belirtildiği Hatay’da Büyükşehir Belediyesi adaylığı için 11 parti aday gösterdi. TİP tarafından aday gösterilen Gökhan Zan’ın adaylığı, TİP tarafından geri çekilse de Zan, adaylıktan çekilmediğini duyurmuştu.

Hatay’da partiler ve gösterilen adaylar şöyle:

AK Parti ve MHP: Mehmet Öntürk

CHP: Lütfü Savaş

İYİ Parti: Nüsret Cömert

DEM Parti: Perihan Pakize Sinemillioğlu

Yeniden Refah Partisi: Nuri Parlak

Zafer Partisi: Ömer Çakır

Saadet Partisi: Necmettin Çalışkan

Memleket Partisi: Halil Kılıç

TİP: Gökhan Zan

HÜDA PAR: Fırat Gültekin

DEVA Partisi: Murat Çelik

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER