Çarşamba, Haziran 12, 2024

‘Hamas’ın bini aşkın mensubu Türkiye’de tedavi altında’ diyen Erdoğan ‘Gazzelileri’ kastetmiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “bini aşkın Hamas üyesi Türkiye’de tedavi altında” derken Hamas üyelerini değil, genel olarak Gazze’deki Filistinlileri kastetmiş.

Dün akşam Erdoğan’la Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Ankara’da bir araya geldi. İkili daha sonra basın toplantısı düzenledi.

Miçotakis’in açıklamasının aksine Erdoğan, Hamas’ı terör örgütü olarak görmediğini belirtirken 1000’i aşkın Hamas üyesinin Türkiye’de tedavi altında olduğunu söylemişti: “Hamas’ı bir terör örgütü olarak görmüyorum, tam aksine Hamas’ı kendi topraklarını ve kendi insanını korumanın mücadelesini veren insanlar olarak görüyorum. Hamas, 1947’den itibaren toprakları işgal edilmiş, bu topraklarının işgalinden sonra topraklarını koruma altına alan bir direniş örgütüdür. Hamas‘a terör örgütü dersek bu acımasız bir yaklaşım olur. Adım adım Hamas’ı takip ediyorum. Hamas’ın bini aşkın mensubu Türkiye’de tedavi altında. Burada yanlış bir yaklaşımınız olabilir. Asla katılamıyorum, katılamam.”

Reuters’a konuşan adı açıklanmayan bir Türk yetkiliyse Erdoğan’ın Hamas üyelerinden ziyade genel olarak Hamas yönetimindeki Gazze’deki Filistinlileri kastettiğini söyledi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER