Halkçı Liseliler 11 Ağustos cuma günü Ankara’da bir toplantı gerçekleştirildi.

Halkçı Liseliler Ankara İl Başkanı Arda Acar, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Canatan ve İl Başkan Yardımcısı Mert Köseoğlu önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda sosyal sorumluluk projeleri ve örgütlenme planlarının tartışılmasının yanı sıra Okul Sorumlusu Atama Kurulu (OSAK) kuruldu.

OSAK, atama konusunda yönetimden bağımsız, denetim konusunda yönetime bağlı, okul sözcülerinin atamasından sorumlu bir kurul olacak.

6 Kişinin dahil olacağı kurulda, okul sorumluları, kurulun çoğunluğunun kararı ile atanacak. OSAK’ın faaliyetinin başlaması ile birlikte Ankara çapında okullara sorumlu atanacak, seçilen sorumlular okulları dahilinde topluluğun en yetkili ismi olacak, okulunda örgütlenmeden ve yürütmeden sorumlu olacak.

Toplantıda alınan ortak karar ile 6 kurul üyesi farklı ilçelerden olmak üzere atandı. Halkçı Liseliler, okul sorumluları ile daha organize ve daha örgütlü olmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili Halkçı Liseliler Ankara İl Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Canatan “OSAK bizim için çok önemli bir örgütlenme modeli, HalkLis Ankara’nın atardamarını oluşturuyor. Biz bu sayede 200 liseli kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz” sözlerini sarf etti.