Salı, Nisan 16, 2024

Haftanın vizyon menüsü: ‘Dune 2’ beyazperdede

Sinemalarda bu hafta ikisi yerli, dokuz film vizyonda. Üç yıllık bir aranın ardından ‘Dune: Çöl Gezegeni’ filminin ikinci bölümü izleyiciyle buluşacak. 

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

Denis Villeneuve imzalı, Frank Herbert’in bilim kurgu klasiğinden uyarlanan film kitabın ikinci yarısını ele alıyor.

Timothée Chalamet ve Zendaya’nın başrollerini paylaştığı ilk filmde, Paul Atreides (Timothée Chalamet), şeytani güçler çatışırken ailesinin ve halkının geleceğini güvence altına almak için evrenin en tehlikeli ve en kumlu gezegeni olan Arrakis’e gitmişti. Ailesini yok eden komploculara karşı başlattığı intikam savaşında Chani (Zendaya) ve Fremen’lerle birleşen Paul Atreides’in yolculuğu ikinci filmde de devam ediyor.

Paul, hayatının aşkıyla evrenin kaderi arasında bir seçim yapma durumunda kalırken, yalnızca kendisinin öngörebileceği korkunç bir geleceği de engellemeye çalışıacak.

Son Şarkı – Ahmet’in Türküsü

Müzik dünyasının unutulmaz isimlerinden Ahmet Kaya’nın yurda dönüş hikayesi beyazperdeye aktarıldı.

Kaya’nın müzik kariyerinin yanı sıra toplum üzerindeki etkisine de değinilen filmde, “Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?”, “Neden Ahmet Kaya?”, “Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?” gibi pek çok soru cevaplandırılıyor.

Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı’nın oturduğu filmin başrollerinde Celil Nalçakan ile Ezgi Şenler yer alıyor.

Senden Başka

Başrollerinde Sydney Sweeney ve Glen Powell’ın yer aldığı film, mükemmel başlayan bir ilk buluşmadan sonra birbirlerinden buz gibi soğuyan Bea ve Ben’in kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bir düğünde bulmalarını konu alıyor.

Genç ikiliye Dermot Mulroney, Michelle Hurd, Alexandra Shipp ve Darren Barnet’in eşlik ettiği filmin yönetmen koltuğunda Will Gluck oturuyor.

İki Nehir Arasında

Berfi Dicle Öğüt’ün çektiği film, Birinci Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesi’nde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerin hikayesini anlatıyor.

Şaşkın Damat

Rami Imam’ın yönettiği Mısır yapımı komedi filmi, soy krizi nedeniyle başı derde giren bir doktor ve bu nedenle aileler arasında ortaya çıkan sorunları konu ediniyor.

Haftanın korku ve gerilim filmleri

Scott Chambers ve Becca Hirani’nin yönettiği ‘Derin Tehlike’, ailesini bir köpek balığı saldırısında kaybeden genç bir kadının hikayesini odağına alıyor.

Augustus Prew, Justin Long ve Andrea Bang’ın rol aldığı John McPhail’in filmi ‘Sevgili David’, çocuk görünümlü şeytani bir varlığın David adındaki bir adama musallat olması ve sonrasında yaşanan olaylar etrafında dönüyor.

Haftanın animasyonları

Dong Long ve Nigel W. Tierney’in sinemaya uyarladığı Çin yapımı ‘Altın Gaga ve Macera Çetesi’ içgüdülerinin peşinden giden ve uçmayı öğrenen Altıngaga’nın, bazı sırları çözmek için kız kardeşiyle Kuşlar Şehri’ne gitmeye karar vermesini ve şehri kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Norveçli yönetmen Andrea Eckerbom’un filmi ‘Ayı Teddy’nin Maceraları’ çocuk izleyicilerin ilgisini çekmeye aday.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER