Pazar, Nisan 14, 2024

Haftanın vizyon menüsü: 11 dalda Oscar’a aday ‘Poor Things’ beyazperdede

Sinemalarda bu hafta 11 dalda Oscar’a aday gösterilen ‘Poor Things’ dahil altı film vizyonda.

Poor Things (Zavallılar)

Sıradışı konuları filmlerinde işlemesiyle ünlü, sinemanın en ilgi çeken isimlerinden Yorgos Lanthimos’un son filmi aslında Alasdair Grey’in aynı isimli eserinden uyarlanan özgün bir Frankenstein hikayesi.

11 dalda Oscar’a aday gösterilen film, zeki ve sıradışı yöntemleriyle dikkat çeken bilim insanı Dr. Godwin Baxter tarafından hayata döndürülen genç bir kadın olan Bella Baxter’ın fantastik evrimini anlatıyor. Victoria döneminde, dünyayı kendi gözleriyle görmeye aç eksantrik bir feminist olan Bella Baxter’ı canlandıran Emma Stone performansıyla Venedik Film Festivali’nde sekiz dakika boyunca ayakta alkışlanmıştı.

MK Ultra: Gizli Dosyalar

Senaristliğini ve yönetmenliğini Joseph Sorrentino’un üstlendiği film, 1960’ların başlarındaki kötü şöhretli CIA ilaç deneylerini yapan, bilimsel sınırları zorlayan parlak bir psikiyatrist olan Ford Strauss’un hikâyesini konu ediniyor.

Gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday olan filmin başrollerinde Anson Mount, Jaime Ray Newman ve Jason Patric oynuyor.

İyi Bir Aile Değiliz

Haki Biçici’nin yönetmenliğini yaptığı komedi filmi, babalarının beklenmedik ölümüyle kendilerini tahmin edilemeyecek olaylar silsilesi içinde bulan bir ailenin hikayesini anlatıyor.

Babasının vefatı üzerine Murat, hayatının en tuhaf aile buluşmasına katılmak zorunda kalır. O cenaze işlerini İstanbul’da organize edeceğini söylese de akrabaları rahmetliyi köylerindeki aile mezarlığına defnetmek ister. Murat, babasını kaybetmenin acısını yaşarken cenazenin kaybolduğunu öğrenir. Artık tüm aile üyeleri Murat’ın gözünden şüphelidir. Tüm aile cenazeyi bulmak için harekete geçer. İlaçlarını kullandığı sürece iyi biri olan kuzen Hızır, yardımseverliği ile insanları rahatsız eden diğer kuzen Sinan, ailenin ayaklı gazetesi Çiçek, işbirlikçi kapıcı başta olmak üzere ailenin diğer garip üyeleri bu süreçte Murat’ı çileden çıkarır.

Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan

Murat Aslan’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Ömer Başdoğan, İnan Ulaş Torun, Sadi Celil Cengiz, Bülent Çolak, Gökçen Gökçebağ, Kadir Çöpdemir, Peker Açıkalın ve Yeşim Salkım rol aldı.

Aslan’ın senaryosuna da imza attığı yapım, ‘Türkler Çıldırmış Olmalı’ filminin hikayesini kaldığı yerden devam ettirecek.

Harika Kanatlar

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek film, dünyanın kahramanları Harika Kanatlar’ın arkadaşları Fei’yi partiye ulaştırma mücadelesini odağına alıyor.

Mihrez 3: Cin Bebek

Engin Akyıldırım yönetmenliğinde vizyona giren haftanın yerli korku filmi, çocuklarının doğumundan sonra esrarengiz olaylarla karşı karşıya kalan bir ailenin hikayesini konu ediniyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER