• DOLAR 33,20 %-0.11
  • EURO 36,02 %-0.60
  • ALTIN 2.546,09 %-2.11
  • BİST100 11.156 %0.15
  • BITCOIN 67.150 %2.3
  • ETHERIUM 3.531 %1
25°

Filistin Haberleri

Filistin haberleri ve güncel Filistin gelişmeleri, Filistin ile ilgili tüm video, Filistin fotoğrafları ve Filistin haberleri Politikyol sitemizde


Dünyadan

Ermenistan, Filistin devletini resmen tanıdığını açıkladı.

Gündem

Slovenya hükümeti Filistin devletini tanıma kararı alarak, kararı onay için parlamentoya sundu.

Manşet

Everest Yayınları, katliama uğrayan Filistinlileri hedef alan Azra Kohen'i yazar listesinden çıkardığını isim vermeden 'ucu açık' bir mesajla duyurdu.

Manşet

CHP İstanbul, İsrail Başkonsolosluğu önünde düzenlediği eylemde Gazze'deki saldırıları kınayarak, "Hemen şimdi, Filistin’de barış" çağrısı yaptı.

Manşet

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, bakanlar kurulu toplantısında Filistin devletinin resmi olarak tanınması kararını onayladı.

Gündem

Papa Francis, Gazze’de 600 kişinin sığındığı Katolik kilisesinin rahibini aradığını anlattı: Geçen gün mutluydular çünkü biraz et yemeyi başarmışlardı.

Manşet

İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin'i resmi olarak tanıma kararı alırken İsrail bu ülkelerdeki büyükelçilerini geri çağırıyor.

Gündem

ABD'li komedyen Jerry Seinfeld, Duke Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşma sırasında İsrail destekçisi olduğu belirtilerek protesto edildi

Manşet

İmamoğlu, İsrail’in Filistin’in Refah kentine yaptığı saldırıyı, ‘insanlık dışı’ ve ‘zalimliğin ötesinde’ sözleriyle tanımlayarak, “Uluslararası toplumu, barış için daha fazla...

Manşet

BM Genel Kurulu, Filistin’in BM üyeliğini içeren karar tasarısını kabul etti.

Gündem

ODTÜ, söz konusu paylaşımı silerek metni bu sabah yeniden paylaştı. Paylaşım bu sefer yorumlara kapalıydı. Paylaşıma tepkilerin azaltılması hedefleniyor.

Manşet

ABD'de üniversite kampüslerine yayılan İsrail'e protestolar sürerken Los Angeles'taki Güney California Üniversitesinde (USC) ana mezuniyet töreni iptal edildi.