Cuma, Nisan 19, 2024

Gökhan Zan’ın telefon kaydı yayınlandı: 3 milyon TL diye bir para mı kaldı?

TİP’in, Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Gökhan Zan’ı adaylıktan çekmesine yol açan telefon kayıtları yayınlandı.

TİP, dün gece saatlerinde yayınladığı yazılı açıklamayla Hatay adayı Gökhan Zan’ın adaylığını çektiğini duyurdu. Parti bu kararını “Gökhan Zan’ın partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar partimize ulaşmıştır” sözleriyle gerekçelendirmişti.

Gökhan Zan ise adliyede suç duyurusu sonrası ‘kendisine montaj kayıtlarla şantaj yapıldığını ve adaylıktan çekilmesinin istendiğini’ söylemişti.

Ses kayıtlarına göre Gökhan Zan’ın suç duyurusunda ‘Turgay K.’ diye bahsettiği Turgay Kocakaya isimli kişi AK Parti il binasında kayıt altına aldığı telefon görüşme sırasında Zan’a adaylıktan çekilmemesi karşılığında 3 milyon dolar önerdi. İddiaya göre Zan da 5 milyon dolar için pazarlık etti.

İkinci bir kayıtta da Zan’ın seçim sonrasında ‘TRT ve başka kanallarda spor yorumculuğu yapmak’ istediğine dair konuşmaları yer aldı.

Sözcü TV söz konusu telefon görüşmesi kayıtlarını yayınladı. Kayıtlarda Zan’ın adaylıktan çekilmemek için 5 milyon dolar para istediği anlaşılıyor.

Ayrıca, Kocakaya AK Parti il binasında olduğunu söyleyerek ‘teklif’in kabul edildiğini belirtiyor.

İki isim kayıtlarda, seçimden sonra Gökhan Zan’a Hatayspor’da sportif direktörlükten TRT’de spor yorumculuğuna, Beştepe’de görevden belediyede kadroya ‘pozisyon beğeniyor.’

Zan ve Kocakaya’nın para miktarının birimini de tartıştığı anlaşılıyor. Kocakaya, “3 milyon TL diye bir para mı kaldı?” diyerek birimin dolar olacağını söylüyor.

PolitikYol’un edindiği bilgilere göre söz konusu kayıtlar Zan’ın AK Partili bir vekille görüşmesinden sonra Hatay’da dolaşıma girdi.

TİP, kayıtları kriminal olarak doğrulattıktan sonra Zan’la görüşmek istedi. Eski milli futbolcu, görüşmeyi reddedince parti dünkü açıklamayı yayınladı.

Olayın 6 Şubat 2024’te başladığı öğrenilirken, Zan’ın Turgay Kocakaya’yla ilişkisi geçen seneye dayanıyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER